ARKASINDAKİ İSİMLER 'DEŞİFRE' OLUYOR!

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ / PDY) yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında Balıkesir’de yakalanarak tutuklanan ‘Paralel Yapı Deşifre’ isimli twitter hesabı sahibi Murat D.’nin ifadeleri doğrultusunda derinleştirilen soruşturma kapsamında Murat D. ile bağlantısı olan siyasiler ve kamu personellerinin isimleri netleşmeye başladı.

 ARKASINDAKİ İSİMLER 'DEŞİFRE' OLUYOR!
banner3

AİLELERİ DOLANDIRMIŞ

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan şahısların ailelerini yaklaşık 200 bin dolar civarında dolandırdığı iddiasıyla daha önceki dönemlerde AK Parti’den aday adaylıklarına başvuran Cüneyt A.’nın da soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanması ile bambaşka bir boyuta giden soruşturmada gözler yeniden siyasi bağlantılara çevrildi.

 

TEKRAR İFADESİ ALINDI

Soruşturma kapsamında Paralel Yapı Deşifre hesabı üzerinden yapılan algı operasyonları ile birçok kişi hakkında aslı astarı olmayan hakaretlerin ve hedef göstermelerin ana kaynağında olduğu düşünülen bazı siyasi ve bürokratların da incelemeye alınacağı öğrenilirken konuyla ilgili daha önce adı geçen bir avukatın da bilgisine başvurulurken aynı avukatın tekrar ifadesinin alındığı belirtildi. Ayrıca İsmi geçen avukatın sosyal medya üzerinden yaptığı son paylaşımlarda dikkatlerden kaçmadı.

 

BAĞLANTI KİM?

Öte yandan Cüneyt A.'nın daha sonra Ankara'da bulunan bir siyasetçi tarafından Sakarya'da benzeri bir siyasi geçmişe sahip olan ve çeşitli programlarda sık sık boy gösteren C.S. isimli eski siyasetçi ile tanıştırıldığı, C.S.'nin Cüneyt A.'nın ismini kullanarak yaptırmak istediği bazı atamalar ve özellikle Sapanca'da yaptığı bazı işlerde yine Cüneyt A.'nın ismini kullanarak haksız kazanç elde ettiği ve O.D. isimli ortağı ile birlikte Cüneyt A.'nın bağlantılarını kullanarak birçok işe girdiği iddia edildi. Şimdi kamuoyu Ankara'daki ağabeyin kim olduğunu merak ediyor.

  

'O' İSİM ÜZERİNDE YOĞUNLAŞILDI

FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında önce gözaltına alınan ve daha sonra meslekten ihraç edilen evli 2 polisin Cüneyt A., S.A.S. ve A.A. ile bağlantısı bulunan üst düzey bir kamu personelinin bağlantıları aracılığıyla Adapazarı’nda satın aldığı eve yerleştirildiği iddia edildi. Gündeme bomba gibi düşen bu iddia sonrasında siyasi bağlantıları tek tek gün yüzüne çıkmaya başlayan Murat D. ve Cüneyt A.’nın kamu içerisindeki bağlantılarının da ortaya çıkmaya başladı. Gözler şimdi o ismin üzerine yoğunlaştı.

  

SORUŞTURMA KAPSAMINA DAHİL EDİLECEKLER

Öte yandan titizlikle yürütülen soruşturma kapsamında ortaya çıkan siyasiler ve kamu personelleri tıpkı twitter’da Sakarya’nın birçok tanınmış ismine iftira atan ‘Paralel Yapı Deşifre’ hesabının sahibi Murat D. gibi Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ Soruşturması kapsamında değerlendirileceği belirtildi.

  

BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

Ayrıca Cüneyt A. ve C.S. ile O.D.'yi Ankara'daki tanıştıran büyük ağabey ile Cüneyt A.'nın çok sık görüştüğü, Sakarya'da görev yapan önemli bir Kamu Müdürü hakkında başlatılması planlanan soruşturmanın engellenmesi için Cüneyt A.'nın Ankara'da bulunan bağlantısından ricada bulunduğu belirtildi. Öte yandan Cüneyt A.'nın bu davranışlarını üst mercilere bildiren çeşitli devlet memurlarının hakkında sürgün kabul edilebilecek atamalarla yer değiştirildiği ve haklarında haksız iddialarla soruşturmalar başlatıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

[ilgili-haber=30433]

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER