banner28

ANKARA TARİHE TANIKLIK EDİYOR! ERDOĞAN'IN KABİNESİNDEKİ BÜYKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM?

Ankara’da tarihi bir gün yaşanıyor. 24 Haziran seçimleri sonrası rekor oy ile seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM’de yemin ederek Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilk Devlet Başkanı olarak görevine başladı.

ANKARA TARİHE TANIKLIK EDİYOR! ERDOĞAN'IN KABİNESİNDEKİ BÜYKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM?
banner3

Erdoğan’ın TBMM yemin töreni sonrasında akşam saatlerinde açıklaması beklenen Bakanlar kurulunda büyük sürprizler var. Daha önce Bakanlık yapmış bir ismin yeniden Bakanlığa getirileceği iddiaları oldukça fazla iken bir sürprizde Çevre Şehircilik bakanlığı için ortaya atıldı. İddiaya göre bir Büyükşehir belediye başkanı bu göreve getiriliyor. Halen görevde olan bu Belediye Başkanının Sakarya’ya oldukça yakın bir il’de görev yaptığı öğrenildi.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da yeni kabinede olacağı ancak farklı bir göreve getirileceği bilgisi de yine konuşulanlar arasında. Öte yandan Cumhurbaşkanı yardımcıları arasında Ekonomi ağırlık bir isim de olacak. Nail Olpak’ın kabinede yer bulacağı beklentileri oldukça yüksek iken TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da kabinede olduğu iddia edildi. Eski Milli güreşçi ve Cumhurbaşkanı baş danışmanlarından Hamza Yerlikaya için de kabine iddiası yine çok konuşulanlar arasında. Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yine kabinede farklı bir görevde olması beklenirken birleşen bakanlıklardan Çalışma, Sosyal Hizmetler Ve Aile Bakanlığı yine bir kadına emanet edilecek.  

 

Devam edecek …

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER