Adapazarı’nın Kurtuluşu Kutlanacak

21 Haziran Adapazarı’nın Kurtuluşunun 98. yılı, Adapazarı Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Başkan Işıksu, “Adapazarı’mızı düşman işgalinden kurtaran kahraman ecdadımızla gurur duyuyor, kurtuluş muştusuyla daha mutlu yarınlar için çalışıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi programlarımıza davet ediyoruz.” dedi.

Adapazarı’nın Kurtuluşu Kutlanacak
banner3

Kurtuluş Pilavı Saat 14.00’da

Adapazarı Belediyesi, 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl dönümü için kutlama programını duyurdu. Etkinlikler, Cuma saat 14.00’da, Adapazarı Belediyesi Önü’nde Kurtuluş Pilavı ikramı ile başlayacak. Kurtuluş Paneli Saat 16.30’da İlk programın ardından saat 16.30’da, Adapazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda, moderatörlüğünü
Adapazarılı tarihçi Resül Narin’in üstlendiği, katılımcılar Prof. Dr. Enis Şahin ve Prof. Dr. Sabahattin Özel’in “Adapazarı’nda Kuvayı Milliye Faaliyetleri ve Yunan İşgali” ve “Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın Adapazarı’na Gelişi ve Kurtuluşun İlk Yıl Dönümü” konularını işleyecekleri bir “Milli

Mücadelede Adapazarı” Kurtuluş Paneli düzenlenecek.
Adapazarı Gençliği Yazarlarını Okuyacak 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl dönümü etkinlikleri, saat 18.00’da Adapazarı Belediyesi Önü’nde Yazar Fahri Tuna’nın müellifi olduğu proje kapsamında, 30 liseli gencin katılacağı “Adapazarı Gençliği Yazarlarını Okuyor” adlı okuma etkinliği ile devam edecek. 3 Cami’de Kurtuluş Mevlidi ve Helva İkramı Etkinlikler kapsamında son program ise Akşam namazı sonrasında saat 21.15’de Şerefiye Camii, Tozlu Camii ve Yeni Camii’de ecdadın ruhuna mevlid-i şerif okunacak ve helva ikramı yapılacak.

Başkan Işıksu’dan Davet

Gerçekleşecek etkinlikler için tüm vatandaşları davet eden Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Bereket, kardeşlik ve dayanışmanın şehri Adapazarı’mızı bir daha tekrarlanmamak üzere düşmandan kurtaran, memleketimizin değerli evlatları Halit Molla ve İpsiz Recep başta olmak üzere kahraman ecdadımızla gurur duyuyor, kurtuluş muştusuyla daha mutlu yarınlar için çalışıyoruz. 21 Haziran Cuma günü düzenleyeceğimiz programlarımıza tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER