banner10

banner11

Açılış Konuşması Tever'den "Umudumuzu Hiç Kaybetmedik"

AK Parti 7. Olağan Kongresi gerçekleşti. Gerçekleşen Kongrede AK Parti İl Başkanı Yunus Tever duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi.

GÜNDEM 20.01.2021, 13:21
Açılış Konuşması Tever'den "Umudumuzu Hiç Kaybetmedik"
banner51

“3 YIL ÖNCESİYLE AYNI DUYGULARI YAŞIYORUZ”

Sakarya’nın bugün yeniden tarihi bir ana şahitlik ettiğini belirten AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever,

“Sakarya bugün yine tarihi bir günü yaşıyor. Hepimizin malumu bir salgın sürecindeyiz. Üç yıl önce bugün, yine bu salonda partimizin 6. Olağan kongresini hep birlikte gerçekleştirmiştik. Şu an ki atmosferden çok daha farklı; çok daha coşkulu, çok daha kalabalık ve salondan içeri sığmayan bir insan topluluğuyla karşı karşıyaydık. Belki bugün salgın sebebiyle sayısal olarak aynı çoğunlukta bir arada değiliz fakat aynı ruhu yaşayan, aynı inanca ve aşka sahip, aynı heyecanı duyan kalp atışlarını bugün bu salonda en derinden hissettiğimi öncelikle belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu

“KONGRELER AK PARTİ’NİN KENDİNİ TAZELEDİĞİ KURULLARDIR”

2023 seçimlerine hazırlayacak yeni bir teşkilat yapısı inşa etmenin gayreti içerinde olduklarını belirten Başkan Tever,

“Kıymetli Dava Arkadaşlarım; Kongreler, AK Parti’nin kendini yeniden tanımladığı ve kadrolarını tazelediği kurullardır. Bizlerin düğün günleridir. Siyasi partilerin öncelikle kendilerini gözden geçirdikleri, bir durum muhasebesi yaptıkları, kim olduklarını hatırladıkları önemli süreçlerdir. Yaşanan salgın sürecine rağmen üç kez ertelemek zorunda kaldığımız kongrelerimizi aldığımız tedbirler çerçevesinde tüm ilçelerimizde başarıyla icra ettik ve bugün İl Kongremizde hep bir aradayız. Kongrelerimizde, partimizi 2023 seçimlerine hazırlayacak yeni bir teşkilat yapısı inşa etmenin gayreti içerisinde olduk.” İfadelerini kullandı

“ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Geleceğe yönelik hedeflerini bu teşkilat yapılarıyla yarınlara taşıyacaklarını dile getiren Başkan Tever,

“Toplumun her kesimini kucaklayan yeni kadrolarımızla, hem 20 yıllık geçmişimize sahip çıkacak, hem de geleceğe yönelik hedeflerimizi bu teşkilat yapılarımızla yarınlara taşıyacağız inşallah. Bizler; gecesini gündüzüne katan, cesur, kararlı ve yürekli bir Genel Başkan ile birlikte çalışıyoruz. Ülkesi ve milleti için durmaksızın mücadele eden, ümmetin derdiyle dertlenen, mazlumların sesi olan liderimizle, Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümek bizim için bir şeref ve onur vesilesidir. Siyasette var olmanın en büyük motivasyon kaynağıdır. Siyaset bugün var, yarın yok. Ama bu can bu bedende olduğu müddetçe çizgimizden, değerlerimizden ve davamızdan asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

ÖNÜMÜZDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YOL HARİTASI VAR

Önümüzdeki yılların AK Parti vizyonundan bahseden Tever,

"Kıymetli Kardeşlerim; önümüzde çok önemli bir yol haritası var. O da; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 vizyonudur. Bu vizyonun hayata geçirilmesi için her bir teşkilat mensubu kardeşime çok önemli sorumluluklar düşüyor. Her birimizin bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ ideali için tüm gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz.Çünkü; Türkiye demek; zalime karşı mazlumların safında yer almak demek, Türkiye demek; mazlum için zalime karşı set olmak demek, Türkiye demek; Hak yolunda Batıla karşı her daim mücadele etmek demek, İşte bu yüzdendir ki; Türkiye Türkiye’den büyük demektir.” Sözlerine yer verdi

SAKARYA’YA DAİR HAYALLERİMİZ VAR

“Ülke olarak, bir istiklal ve istikbal mücadelesi verdiğimiz, güvenlikten ekonomiye kadar hemen her alanda ciddi sınamalarla karşı karşıya olduğumuz bir dönemden geçtik ve geçiyoruz. Devletimiz, koronavirüs musibetinin yol açtığı sıkıntıları omuzlamak mecburiyetinde kaldı ve milletçe olağanüstü günlerden geçtik. Bu süreçte, milletimizin sağlığıyla beraber işini, aşını, geleceğini korumak adına devletimiz her türlü imkânını seferber etti. Salgının yol açtığı sorunların yükünü azaltmak için doğrudan ve dolaylı desteklerle milletimizin yanında yer alan hükumetimiz, zamanında aldığı başarılı karar ve tedbirler ile vatandaşlarına kalkan oldu. Kaybettiğimiz insanlarımızın, dostlarımızın, kardeşlerimizin acıları tüm sıcaklığıyla hala yüreğimizdedir. Bu vesileyle bir kez daha salgından dolayı vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tedavi altındaki tüm hastalarımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Kıymetli Kardeşlerim, bizim Sakarya’mıza dair hayallerimiz var, ülkemize dair hayallerimiz var.”

SİNSİ İTTİFAKLARI YENECEĞİZ

“Bizim adımız AK Parti, Bizim Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, Allah’ın İzniyle karanlık hesapları bir kez daha bozacak, sinsi ittifakları bir kez daha yerle bir edeceğiz. Zerre kadar gevşemek yok, rehavet yok, durmak yok. Parolamız belli; az laf çok iş. Bu anlayışla az uyuyacak, inançla, sabırla, aşkla, yorulmadan, dinlenmeden çok çalışacağız. Sakarya’ya yakışanı yapacağız. Cumhur İttifakı’na yakışanı yapacağız. Milleti için, vatanı için, gecesini gündüzüne katan Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarına yakışanı yapacağız. Devlet için, vatan için, bayrak için, millet için hep beraber tek vücut olacak ve davamızı anlatacağız. Bizim bir davamız var. Bizim bir heyecanımız var. Bizim bu ülkeye dair hayallerimiz var, ülkemiz ve milletimiz için çarpan kocaman bir yüreğimiz var. Hep beraber dava aşkımızla, tükenmeyen enerjimizle, yüzümüzdeki gülümseme ve halka hizmet inancımızla çalışacağız. Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla, Tüm Teşkilat Üyelerimizle, sıkılmadık el, çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmadık, bırakmayacağız inşallah.”

KAPILAR ARDINDA SİYASET YAPMADIK

"Bizler, birileri gibi asla kapalı kapılar ardında siyaset yapmadık. Milletimizle kucaklaşmadan insanımızın gönül sıcaklığını hissetmeden siyaset yapanlar, sufleyi milletten değil, başka yerden alanlardır. Yalanla, iftirayla, tezviratla, imayla siyaset yapanların halktan uzak durmalarının sebebi hep bu sığ üsluplarının yüzlerine vurulacağını bilmeleridir. Zaten bunların milli meselelerde dahi nasıl bir duruş sergilediklerini milletimiz alenen görmektedir. Bizim en büyük motivasyon kaynağımız, Akyazı’daki Ayşe Ablanın, Karasu’daki Tuna Hocanın, Geyve’deki Ali Amcanın, Sapanca’daki Abdurrahman hocanın hasbi muhabbeti ve samimiyetidir. Bu öyle tek taraflı değil, iki taraflı bir muhabbettir. Biz tüm varlığımızı milletimize hizmete vakfettik. Allah’a hamdolsun ki milletimiz de bizi, girdiğimiz hiçbir mücadele de yalnız bırakmadı. Attığımız her adımda milletimiz hep yanımızda oldu. Vesayet karşısında dimdik dururken milletimiz yanımızdaydı."

HEMŞEHRİLERE TEŞEKKÜR

"Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana her zaman hakikatin, doğrunun ve adaletin peşinde olduk. İlk iş olarak genç, dinamik, üretken, yetkin, zamanın ruhunu okuyan bir teşkilat yapımızı oluşturarak ivedilikle teşkilat çalışmalarımıza başladık. Hemen akabinde Cumhur İttifakı ile birlikte girdiğimiz 31 Mart Yerel Seçimlerinde % 65,04 oy alarak, Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde bir oy oranıyla seçimlerden alnımızın akıyla çıktık. Sakaryalı hemşerilerimiz her zaman olduğu gibi AK Parti’mize güçlü bir destek vererek yerel yönetimlerde söz de, yetki de sende demiştir. Bu teveccüh için tüm hemşerilerimize tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Allah’a hamdolsun ki; Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Başkanlarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kollarımız ve tüm teşkilat mensuplarımız ile birlikte son derece uyumlu ve koordineli bir çalışma temposuyla gece gündüz demeden daha iyi bir Sakarya için el birliği içerisinde çalışıyoruz. Yaşanan salgına rağmen tüm tedbirlere titizlikle riayet ederek kongre takvimimizi başarıyla işledik ve 16 ilçemizde de son derece coşkulu, heyecanlı bir şekilde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Yenilenen ve tazelenen teşkilatlarımız ile birlikte Gönül Seferberliği kapsamında 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde 18 Bin yeni üyeyi AK Parti Sakarya Ailemize katarak, 170 Bin üye sayısına ulaştık. Bu süreçte destekleri ve özverilerinden dolayı teşkilatımızdaki her bir kardeşimize, dava arkadaşımıza, büyüklerimize teşekkürlerimi sunuyorum."

HAZIR MISIN SAKARYA?

"Evet. 2023’ e doğru giderken yeniden bir tarih yazmaya; Liderine, Başkomutanına, Cumhurbaşkanına sahip çıkmaya hazır mısın Sakarya? Rabbim; çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin; Rabbim, çalışma azmimizi, şevkimizi ve heyecanımızı artırarak devam eylesin inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bugün kongremize teşrif ederek bizleri onurlandıran Kıymetli Genel Başkanvekilimize, dava büyüklerimize ve dava arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, ahirete irtihal eden dava arkadaşlarımı da rahmetle ve minnetle anıyorum. 7. Olağan İl Kongremizin şehrimize, partimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum."

Yorumlar (0)
26°
açık
Namaz Vakti 15 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30