banner10

banner11

Açılış Konuşması Tever'den "Umudumuzu Hiç Kaybetmedik"

AK Parti 7. Olağan Kongresi gerçekleşti. Gerçekleşen Kongrede AK Parti İl Başkanı Yunus Tever duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi.

GÜNDEM 20.01.2021, 13:21
Açılış Konuşması Tever'den "Umudumuzu Hiç Kaybetmedik"

“3 YIL ÖNCESİYLE AYNI DUYGULARI YAŞIYORUZ”

Sakarya’nın bugün yeniden tarihi bir ana şahitlik ettiğini belirten AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever,

“Sakarya bugün yine tarihi bir günü yaşıyor. Hepimizin malumu bir salgın sürecindeyiz. Üç yıl önce bugün, yine bu salonda partimizin 6. Olağan kongresini hep birlikte gerçekleştirmiştik. Şu an ki atmosferden çok daha farklı; çok daha coşkulu, çok daha kalabalık ve salondan içeri sığmayan bir insan topluluğuyla karşı karşıyaydık. Belki bugün salgın sebebiyle sayısal olarak aynı çoğunlukta bir arada değiliz fakat aynı ruhu yaşayan, aynı inanca ve aşka sahip, aynı heyecanı duyan kalp atışlarını bugün bu salonda en derinden hissettiğimi öncelikle belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu

“KONGRELER AK PARTİ’NİN KENDİNİ TAZELEDİĞİ KURULLARDIR”

2023 seçimlerine hazırlayacak yeni bir teşkilat yapısı inşa etmenin gayreti içerinde olduklarını belirten Başkan Tever,

“Kıymetli Dava Arkadaşlarım; Kongreler, AK Parti’nin kendini yeniden tanımladığı ve kadrolarını tazelediği kurullardır. Bizlerin düğün günleridir. Siyasi partilerin öncelikle kendilerini gözden geçirdikleri, bir durum muhasebesi yaptıkları, kim olduklarını hatırladıkları önemli süreçlerdir. Yaşanan salgın sürecine rağmen üç kez ertelemek zorunda kaldığımız kongrelerimizi aldığımız tedbirler çerçevesinde tüm ilçelerimizde başarıyla icra ettik ve bugün İl Kongremizde hep bir aradayız. Kongrelerimizde, partimizi 2023 seçimlerine hazırlayacak yeni bir teşkilat yapısı inşa etmenin gayreti içerisinde olduk.” İfadelerini kullandı

“ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Geleceğe yönelik hedeflerini bu teşkilat yapılarıyla yarınlara taşıyacaklarını dile getiren Başkan Tever,

“Toplumun her kesimini kucaklayan yeni kadrolarımızla, hem 20 yıllık geçmişimize sahip çıkacak, hem de geleceğe yönelik hedeflerimizi bu teşkilat yapılarımızla yarınlara taşıyacağız inşallah. Bizler; gecesini gündüzüne katan, cesur, kararlı ve yürekli bir Genel Başkan ile birlikte çalışıyoruz. Ülkesi ve milleti için durmaksızın mücadele eden, ümmetin derdiyle dertlenen, mazlumların sesi olan liderimizle, Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümek bizim için bir şeref ve onur vesilesidir. Siyasette var olmanın en büyük motivasyon kaynağıdır. Siyaset bugün var, yarın yok. Ama bu can bu bedende olduğu müddetçe çizgimizden, değerlerimizden ve davamızdan asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

ÖNÜMÜZDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YOL HARİTASI VAR

Önümüzdeki yılların AK Parti vizyonundan bahseden Tever,

"Kıymetli Kardeşlerim; önümüzde çok önemli bir yol haritası var. O da; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 vizyonudur. Bu vizyonun hayata geçirilmesi için her bir teşkilat mensubu kardeşime çok önemli sorumluluklar düşüyor. Her birimizin bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ ideali için tüm gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz.Çünkü; Türkiye demek; zalime karşı mazlumların safında yer almak demek, Türkiye demek; mazlum için zalime karşı set olmak demek, Türkiye demek; Hak yolunda Batıla karşı her daim mücadele etmek demek, İşte bu yüzdendir ki; Türkiye Türkiye’den büyük demektir.” Sözlerine yer verdi

SAKARYA’YA DAİR HAYALLERİMİZ VAR

“Ülke olarak, bir istiklal ve istikbal mücadelesi verdiğimiz, güvenlikten ekonomiye kadar hemen her alanda ciddi sınamalarla karşı karşıya olduğumuz bir dönemden geçtik ve geçiyoruz. Devletimiz, koronavirüs musibetinin yol açtığı sıkıntıları omuzlamak mecburiyetinde kaldı ve milletçe olağanüstü günlerden geçtik. Bu süreçte, milletimizin sağlığıyla beraber işini, aşını, geleceğini korumak adına devletimiz her türlü imkânını seferber etti. Salgının yol açtığı sorunların yükünü azaltmak için doğrudan ve dolaylı desteklerle milletimizin yanında yer alan hükumetimiz, zamanında aldığı başarılı karar ve tedbirler ile vatandaşlarına kalkan oldu. Kaybettiğimiz insanlarımızın, dostlarımızın, kardeşlerimizin acıları tüm sıcaklığıyla hala yüreğimizdedir. Bu vesileyle bir kez daha salgından dolayı vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tedavi altındaki tüm hastalarımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Kıymetli Kardeşlerim, bizim Sakarya’mıza dair hayallerimiz var, ülkemize dair hayallerimiz var.”

SİNSİ İTTİFAKLARI YENECEĞİZ

“Bizim adımız AK Parti, Bizim Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, Allah’ın İzniyle karanlık hesapları bir kez daha bozacak, sinsi ittifakları bir kez daha yerle bir edeceğiz. Zerre kadar gevşemek yok, rehavet yok, durmak yok. Parolamız belli; az laf çok iş. Bu anlayışla az uyuyacak, inançla, sabırla, aşkla, yorulmadan, dinlenmeden çok çalışacağız. Sakarya’ya yakışanı yapacağız. Cumhur İttifakı’na yakışanı yapacağız. Milleti için, vatanı için, gecesini gündüzüne katan Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarına yakışanı yapacağız. Devlet için, vatan için, bayrak için, millet için hep beraber tek vücut olacak ve davamızı anlatacağız. Bizim bir davamız var. Bizim bir heyecanımız var. Bizim bu ülkeye dair hayallerimiz var, ülkemiz ve milletimiz için çarpan kocaman bir yüreğimiz var. Hep beraber dava aşkımızla, tükenmeyen enerjimizle, yüzümüzdeki gülümseme ve halka hizmet inancımızla çalışacağız. Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla, Tüm Teşkilat Üyelerimizle, sıkılmadık el, çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmadık, bırakmayacağız inşallah.”

KAPILAR ARDINDA SİYASET YAPMADIK

"Bizler, birileri gibi asla kapalı kapılar ardında siyaset yapmadık. Milletimizle kucaklaşmadan insanımızın gönül sıcaklığını hissetmeden siyaset yapanlar, sufleyi milletten değil, başka yerden alanlardır. Yalanla, iftirayla, tezviratla, imayla siyaset yapanların halktan uzak durmalarının sebebi hep bu sığ üsluplarının yüzlerine vurulacağını bilmeleridir. Zaten bunların milli meselelerde dahi nasıl bir duruş sergilediklerini milletimiz alenen görmektedir. Bizim en büyük motivasyon kaynağımız, Akyazı’daki Ayşe Ablanın, Karasu’daki Tuna Hocanın, Geyve’deki Ali Amcanın, Sapanca’daki Abdurrahman hocanın hasbi muhabbeti ve samimiyetidir. Bu öyle tek taraflı değil, iki taraflı bir muhabbettir. Biz tüm varlığımızı milletimize hizmete vakfettik. Allah’a hamdolsun ki milletimiz de bizi, girdiğimiz hiçbir mücadele de yalnız bırakmadı. Attığımız her adımda milletimiz hep yanımızda oldu. Vesayet karşısında dimdik dururken milletimiz yanımızdaydı."

HEMŞEHRİLERE TEŞEKKÜR

"Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana her zaman hakikatin, doğrunun ve adaletin peşinde olduk. İlk iş olarak genç, dinamik, üretken, yetkin, zamanın ruhunu okuyan bir teşkilat yapımızı oluşturarak ivedilikle teşkilat çalışmalarımıza başladık. Hemen akabinde Cumhur İttifakı ile birlikte girdiğimiz 31 Mart Yerel Seçimlerinde % 65,04 oy alarak, Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde bir oy oranıyla seçimlerden alnımızın akıyla çıktık. Sakaryalı hemşerilerimiz her zaman olduğu gibi AK Parti’mize güçlü bir destek vererek yerel yönetimlerde söz de, yetki de sende demiştir. Bu teveccüh için tüm hemşerilerimize tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Allah’a hamdolsun ki; Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Başkanlarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kollarımız ve tüm teşkilat mensuplarımız ile birlikte son derece uyumlu ve koordineli bir çalışma temposuyla gece gündüz demeden daha iyi bir Sakarya için el birliği içerisinde çalışıyoruz. Yaşanan salgına rağmen tüm tedbirlere titizlikle riayet ederek kongre takvimimizi başarıyla işledik ve 16 ilçemizde de son derece coşkulu, heyecanlı bir şekilde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Yenilenen ve tazelenen teşkilatlarımız ile birlikte Gönül Seferberliği kapsamında 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde 18 Bin yeni üyeyi AK Parti Sakarya Ailemize katarak, 170 Bin üye sayısına ulaştık. Bu süreçte destekleri ve özverilerinden dolayı teşkilatımızdaki her bir kardeşimize, dava arkadaşımıza, büyüklerimize teşekkürlerimi sunuyorum."

HAZIR MISIN SAKARYA?

"Evet. 2023’ e doğru giderken yeniden bir tarih yazmaya; Liderine, Başkomutanına, Cumhurbaşkanına sahip çıkmaya hazır mısın Sakarya? Rabbim; çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin; Rabbim, çalışma azmimizi, şevkimizi ve heyecanımızı artırarak devam eylesin inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bugün kongremize teşrif ederek bizleri onurlandıran Kıymetli Genel Başkanvekilimize, dava büyüklerimize ve dava arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, ahirete irtihal eden dava arkadaşlarımı da rahmetle ve minnetle anıyorum. 7. Olağan İl Kongremizin şehrimize, partimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum."

Yorumlar (0)
banner1
az bulutlu
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. EYÜPSPOR 25 59
2. VAN SPOR FUTBOL KULÜBÜ 25 47
3. BODRUMSPOR A.Ş. 25 45
4. SAKARYASPOR A.Ş. 25 45
5. KIRŞEHİR BELEDİYE SPOR 25 43
6. TURGUTLUSPOR 25 43
7. SERİK BELEDİYESPOR 25 39
8. KIRKLARELİSPOR 25 38
9. ETİMESGUT BELEDİYESPOR 25 37
10. TARSUS İDMAN YURDU 25 36
11. PENDİKSPOR 25 35
12. PAZARSPOR 25 34
13. SİVAS BELEDİYE SPOR 25 33
14. KARACABEY BELEDİYE SPOR A.Ş. 25 33
15. KARATAY TERMAL 1922 KONYASPOR 25 26
16. BAYBURT ÖZEL İDARE SPOR 25 26
17. GMG KASTAMONUSPOR 25 24
18. MAMAK FK 25 23
19. TETİŞ YAPI ELAZIĞSPOR 25 21
20. KARDEMİR KARABÜKSPOR 25 2
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 57
2. Beşiktaş 26 57
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 26 45
6. Gaziantep FK 27 43
7. Alanyaspor 26 42
8. Karagümrük 26 40
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 25 32
12. Konyaspor 25 31
13. Malatyaspor 27 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Rizespor 26 28
16. Kayserispor 25 25
17. Başakşehir 26 25
18. Erzurumspor 26 25
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 26 21
21. Ankaragücü 25 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. M. United 26 50
3. Leicester City 26 49
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 25 43
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 24 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 27 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 26 30
15. Burnley 26 28
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 26 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20