Açıklama Beklerken Beton Mikseri Geldi

Kırkpınar’da yapılması düşünülen teleferik projesini istemeyen ve aylardır nöbet tutan vatandaşlar belediyeden açıklama beklerken beton mikseriyle karşılaştılar.

Açıklama Beklerken Beton Mikseri Geldi
banner3

MÜDAHALE ETMİŞLERDİ

Sapanca Belediyesi’nin yap-işlet devret modeliyle Kırkpınar’da hayata geçireceği teleferik projesi vatandaşların doğaya zarar verecek şeklinde tepkisiyle karşılanmıştı. Çalışma sahasında teleferik nöbetine başlayan vatandaşlar Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin duruma müdahale etmesiyle rahat bir nefes almış, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un ‘hukuksal olarak yapılacak ne varsa yaparız’ açıklamasıyla projenin iptal edileceğini düşünmüştü.

ÇALIŞMALAR DURMUŞTU

Teleferik nöbeti tutanlar Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin projede inceleme tamamlanana kadar çalışma olmayacak açıklamasının ardından firma inşaat çalışmalarını durdurmuştu.

ŞOK OLDULAR

Teleferik nöbeti tutan çevre halkı, Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama beklerken bu sabah beton mikserleriyle şok oldular. Kırkpınar’ın doğasını bozacak projeye beton dökülmeye başlandı. Vatandaşlarla teleferik şirketi çalışanları arasında arbede yaşanmaması için polis bölgede güvenlik tedbiri aldı.

Kaynak: Haberlisin.com

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER