75 Gündür Bulunamadı!

75 gün önce Sakarya'nın Karasu ilçesinde nehirde ördek avlarken kayığın alabora olması sonucu Sakarya Nehri’ne düşen S.A. isimli şahsın arama çalışmaları devam ediyor.

75 Gündür Bulunamadı!
banner3

75 gün önce Sakarya'nın Karasu ilçesinde nehirde ördek avlarken kayığın alabora olması sonucu Sakarya Nehri’ne düşen S.A. isimli şahsın arama çalışmalarına devam ediliyor.


Kurbağa adamlar sonar cihazı ile tespit ettikleri noktalara yer yer dalış yaparak, yer yer de nehirdeki dal parçaları nedeni ile yığılan pislik adacıklarının bulunduğu bölgeleri temizleyerek arama çalışmalarını sürdürüyor.
Mevsim itibarı ile yaşanan olumsuz hava şartlarına rağmen devam eden arama çalışmaları olayın meydana geldiği noktadan nehrin denizle birleştiği noktaya kadar yaklaşık 21 km.lik mesafe boyunca devam etmektedir.

Yoğun çalışmalara rağmen Sakarya Nehri’ne düşen S. A'dan hala bir iz yok.

Yapılan arama çalışmalarında katılan ekiplerin listesini yayımlayan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü konuyla ilgilli basın bildirisi yayımladı.Basın bildirisinde;
"Sakarya AFAD tarafından koordine edilen arama çalışmalarına olayın başladığı tarihten bu yana değişik il ve bölgelerden 7 Kamu Kurum ve Kuruluşu ile 4 ayrı Sivil Toplum Kuruluşu katılmıştır. Katılan bu kurum ve kuruluşlarca gerçekleştirilen çalışmalarda 274’ü kurbağa adam olmak üzere toplam 794 personel, 138 bot ve 215 araç görev aldı. " dedi

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER