30 Ağustos Ruhuyla Kenetlenmeliyiz

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, 30 Ağustos Zafer Bayramına ilişkin bir basın açıklaması yayınladı.

30 Ağustos Ruhuyla Kenetlenmeliyiz
banner3

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk yaptığı açıklamada, son zamanlardaki terör olaylarına karşı milletimizin birleşmesi için çağrıda bulunarak, “Bir milletin tekrar dirilmesi, mazlumların feryatlarına ses vermesi ve dünyada zalimin karşısında durması adına en önemli örneklerden biri olan 30 Ağustos Zaferi, bugün de tekrar önemini bizlere göstermiştir. Vatan toprağının kutsaliyetini tekrar hissettiğimiz bu son günlerde yapılan terör eylemlerine karşı tek vücut olmak gerektiğini, bunun için de 30 Ağustos ruhunu örnek almamız gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında da birlik çağrılarını yineleyerek 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik eden Başkan Öztürk şu şekilde konuştu:

Bu topraklarda vatan sevgisi imandandır. Vatanımızın her zerresi şehit kanlarıyla sulanmıştır. Bizler bu mukaddes vatanin yegane emanetçileri olarak şühedayla sulanan bu toprakların kıymetini bilmeli, dünya bir yanda olsa da dimdik kenetlenmiş, birlik içinde, iri ve diri olmak adına birbirimize tutunmalıyız. Bu manada bize örnek olan 30 Ağustos Zaferini incelemeli bu minvalde gözünü kırpmadan şehadete erenleri de saygıyla ve minnetle anmalıyız. Bize bu zaferi yaşatanlara Yüce Allah’tan rahmet diliyor; Aziz Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER