OSB Alanı Büyüyecek 13 Bin Yeni İstihdam Müjdesi

Sakarya 1. OSB Başkanı Mustafa Gültepe, istihdamla çalışan sayısını ve firmaların artacağını dile getirdi. İşte detaylar…

OSB Alanı Büyüyecek 13 Bin Yeni İstihdam Müjdesi
banner3

OSB Başkanı Mustafa Gültepe 13 bin yeni istihdam ile çalışan sayısının 25 bine kadar artacağını, öte yandan firma sayısının da 86’ya çıkacağını dile getirdi.

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi(OSB) genişleme alanındaki yeni yatırımlar 2021’in sonuna kadar sürecek. Gültepe 13 bin yeni istihdam ile çalışan sayısının 25 bine kadar artacağını, öte yandan firma sayısının da 86’ya çıkacağını belirtirken, 164 hektar alan üzerinde kurulan Sakarya 1. OSB’de 12 bin kişinin istihdam edildiğini ifade eden Gültepe, 112 hektardan oluşan yeni büyüme alanı ile organize sanayi bölgesinin toplam 276 hektara çıkacağını dile getirdi.

İşte OSB Başkanının açıklamaları:

“Genişleme alanında 8 firma faaliyete başladı, 10 firma inşaat çalışmalarında sona yaklaştı. Diğer firmalarda inşaata başlama aşamasında. Ayrıca genişleme alanında 150 dönüm arazide bölgeye küçük sanayi olarak destek verecek ve 216 dükkândan oluşacak Dörtyol Sanayi Kooperatifi ile 34 dönüm arazideki 112 dükkândan oluşacak Galericiler Kooperatifi inşaat çalışmaları da devam ediyor. Çalışmalar bittiğinde toplam firma sayısı 86’ya çıkacak”

Ana hedeflerinin bölgeyi, büyüme alanı ile birlikte makine ve otomotiv yan sanayisinde önemli bir merkez haline getirmek olduğunu dile getiren Gültepe, “Ayrıca genişleme alanımızdan geçecek demiryolu ile yatırımcıların üretim ve lojistik maliyetlerini düşürerek hizmetlerin kalite ve çeşitliliğini artırmak istiyoruz. Bu sayede şehrin ekonomik ve sosyal gelişimine ivme katacak çok daha fazla yerli ve yabancı yatırımcıları bölgeye çekeceğiz”

dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER