En Pahalı Gazı Sakarya Kullanıyor

Havaların giderek soğuması üzerine vatandaş kabarık gelen doğalgaz faturalarından şikayetçi. Çevre illerin doğalgaz faturaları ile Sakarya’daki faturalar karşılaştırılınca en pahalı gazı Sakarya’nın kullandığı gerçeği ortaya çıktı.

En Pahalı Gazı Sakarya Kullanıyor
banner3

KOMŞULARDA UCUZ

Havaların iyice soğumasının ardından vatandaşlar kabaran doğalgaz faturalarından şikâyet ediyor. Yapılan araştırmalara göre Sakaryalı vatandaşlar bölgenin en pahalı doğalgazını kullanıyor. Komşumuz Düzce doğalgazın metreküpünü 1,60 TL’den, Bolu 1.48 TL’den, Kocaeli 1.43 TL’den alıyor. Sakaryalılar ise doğalgaz hizmetini metreküpü 1.62 TL’den alıyor. Kocaeli ve Sakarya’nın dağıtıcı firmaları farklı olmakla beraber Düzce ve Bolu’nun dağıtıcı firmaları aynı olmasına rağmen fiyatlar farklılık gösteriyor.

FARKLI FİYATLAR

Kullanılan gazın aynı olmasına rağmen şehirlere göre farklı fiyat politikası uygulanmasına vatandaşlar anlam veremiyor. Gaz fiyatının bir standarda oturmasını isteyen vatandaşlar son dönemde yapılan zamlardan da bunalmış durumda. Gaz dağıtım şirketleri ise fiyatların kullanım durumları ve şehirlerin fiziksel şartlarına göre değişiklik göstermesini normal görüyor. Bütün bu tartışmalar arasında Sakarya bölgenin en pahalı doğalgazını kullanmaya devam ediyor.

HABER/ İSMAİL ERKEN

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Bugüne kadar Sakarya her konuda cezalandırıldı. Maalesef

Aslan Bey
Aslan Bey - 2 hafta Önce

Yüz üstü sürünmeye devam sakaryaaa

SIRADAKİ HABER