Yürekleri Isıtan İki Haber

Karne günüyle alakalı yürekleri ısıtan iki olay yaşandı. İlki Akyazı İlçesinde köy muhtarı ve azaları öğrenciler için karne hediyesi olarak dağdan kamyonla kar getirdi. Bir diğeri ise karnesini almaya gelemeyen öğrencisine sınıf arkadaşlarıyla birlikte sürpriz yapıp öğrencisinin evine giden öğretmen oldu.

Yürekleri Isıtan İki Haber
banner3

KARNE HEDİYESİ KAR

Akyazı ilçesi Fatih Mahallesi Muhtarı Ramazan Gören ve azalar mahallelerine kar yağmayınca tatilde kar sevincini yaşayamayan öğrencilere belediyeden tahsis edilen iş makinesi ve kamyonla Keremali Yaylası'ndan kar alarak mahallenin futbol sahasına getirdi. Muhtarın karne hediyesiyle sevinçleri yüzlerinden okunan öğrencilerin mutluluğu görenlerin yüreğini ısıttı.

Konuyla ilgili konuşan Muhtar Ramazan Gören, "Çocuklarımıza karne hediyesi olarak bu yıl ilçe merkezine kar yağmadığından çocuklarımızı götürecektik fakat riskli olması sebebiyle Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan'dan kepçe ve kamyon talep ettik. Bizi kırmadı ve destek oldu. Yayladan iki kamyon kar getirerek öğrencilerimize sürpriz yaptık. Bu fikrin gerçekleşmesinde payı olan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı SASKİ Müdürü Ömer Duman, Güzlek Mahallesi Muhtarı Selim Akyazıcı ve velilerimize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİSİNİN EVİNE GİTTİ

Osmanbey İlköğretim Okulunda okuyan 1. Sınıf öğrencisi Eslem karnesini almaya okula gidememişti. İlk karne alma heyecanını kaçırmaması için sınıf öğretmeni Hülya Açıkgöz ve sınıf arkadaşları esleme sürpriz yaparak evine gitti. Eslemin karnesini uçan balonlara bağlayıp ulaştıran öğretmen ve öğrenciler tebrikleri topladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından Öğretmen Hülya Açıkgöz ve Eslemin sınıf arkadaşlarını tebrik eden Osmanbey İlköğretim Okulu Müdürü Tuğba Tunar,” Öğretmenliğin ne kadar kutsal olduğunu gösteren, sevinçten gözlerimizin dolmasına sebep olan, aslında öğretmenlikten ziyade bir kahramanlık hikayesi olan çok duygusal bir ana tanık oldum bugün. Kocaman yüreği olan sevgili öğrencilerimize, rehber öğretmenimize, velilerimize ve dahası Eslemin kahramanı olan sevgili öğretmeni Hülya Açıkgöze çok teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER