Yeni Bina Yapılana Kadar Öğrenciler Okullarında Eğitim Alacak

Atatürk İlkokulu arazisinin devriyle ilgili iddiaların asılsız olduğu öğrenildi. Öğrenciler yenisi yapılana kadar burada eğitime devam edecek.

Yeni Bina Yapılana Kadar Öğrenciler Okullarında Eğitim Alacak
banner3

Büyükşehir Belediyesi’nce şehrin otopark ihtiyacını karşılamak adına arazisi devralınıp yerine başka bir alanda bina yapılacak olan Atatürk İlkokulu ile ilgili son günlerde ortaya atılan iddialar kafa karıştırdı. Ancak velilerin içine su serpecek bilgi Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geldi.

Bazı haber sitelerinin iddialarına göre Büyükşehir’e devredilecek olan Atatürk İlkokulu’nun arazisi ile ilgili gelişmeler yaşanmış ve devir süreci başlamıştı. Aynı iddialar, mevcut öğrencilerin yeni bina yapılana kadar konumlarına göre farklı okullara yerleştirileceğini işaret ediyordu. Olayın kısa sürede yayılması sonrasında öğrenci velileri telaşlandı. Çocuklarının farklı okullarda farklı öğretmenlerden eğitim almasına karşı çıkan veliler, okul arazisinin devrine karşı çıktı.

İDDİALAR ASILSIZ

Ancak MedyaRota’nın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldığı bilgilere göre iddiaların asılsız olduğu öğrenildi. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin MedyaRota’ya yaptığı açıklamaya göre; Atatürk İlkokulu arazisinin devriyle ilgili süreç, kendilerine yeni okul binası teslim edilene kadar başlamayacak. İmzalanan protokolün de açıkça bunu ifade ettiğini belirten yetkililer, “Dileyen velilerimiz protokolü de inceleyebilir. Atatürk İlkokulu yeni binasına kendi öğrenci ve öğretmenleriyle taşındıktan sonra devir süreci başlayacak” dedi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince yapılan bu açıklama sonrası Atatürk İlkokulu öğrenci velileri rahat bir nefes aldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan Oğul
Orhan Oğul - 2 hafta Önce

Atatürk Ortaokulu ve Fatmahanım ilköğretim okullarıda alında yerine yeni okul yapılmadı inandırıcı bulmuyorum .

Yasemin
Yasemin - 2 hafta Önce

Zaten çocukların apartopar çocukların okul dışına cikartilmasini bekleyen kimse yok. Merak edilen ve tepki yaratan konu Atatürk İlkokulu nereye taşınacak? Yeni okul yeri neresi. Otopark karşılığı yapılmaya başlanan 2 okul ilkokul olarak değil lise olarak yapılıyor. Peki Atatürk ilkokulu nereye gidecek? Binası ve bahçesi alınan okul bizim okulumuz karşılığında ise lise binası yapılıyor. Bu nasıl çelişki. Bu okulu nereye tasiyacaklari net olarak açıklanmalı.

Ayşegül Alemdar
Ayşegül Alemdar - 2 hafta Önce

Belirsizlik söz konusu resmî bi açıklama olmalı sürekli duyumlar ve varsayımlar var yeni binaya taşınacaksada yer gösterilmeli artık yanlış bilgilendirmeler ortadan kalkmalı

Nurdan kılıç
Nurdan kılıç - 2 hafta Önce

Veli olarak sürekli acaba bu sene taşınır mı yoksa kalırmıyız diye düşünmekten yorulduk akibetimiz belli değil biran önce belli olsun artık.

SIRADAKİ HABER