Üniversitelerin Olmazsa Olmaz Öğrenci Tipleri

Üniversite zamanı en çok ihtiyacımız olan şey şüphesiz ders notlarıdır. Ancak günü gününe derse gelmiş, düzenli ve çalışkan öğrencilerde, notlarını tembel arkadaşlarıyla paylaşmak istemezler. İşte bu grup arasındaki soruna çözüm önerileri getirdiğimiz yazımız sizlerle…

Üniversitelerin Olmazsa Olmaz Öğrenci Tipleri
banner3

1-SENE BAŞINDAN GÖZÜNE KESTİRMEKTE FAYDA VAR

Sınıftaki çalışkan ve düzenli not tutan öğrencileri sene başından gözünüze kestirebilir ve onlarla yakınlık tutabilirsiniz. O arkadaşlarınıza kibar davranarak sevgisini kazanabilirsiniz. Böylelikle vize döneminde o arkadaşınızdan tüm notları alabilirsiniz.

2-BİR YERLERDEN BULDUĞUN ESKİ NOTLARLA KANDIRMAYA ÇALIŞMAK

Not satan kırtasiyelerden ya da başkalarından bulduğunuz her türlü notu çalışkan ve not tutan arkadaşlarınızla paylaşın, böylece sınav zamanı geldiğinde siz ondan not istediğinizde o da size vermek zorunda kalacaktır.

3-YAKINIM HASTAYDI ACITASYONU

Ailevi ve sağlıkla ilgili problemlere kimse dayanamaz, herkes şefkat gösterir. Siz de zor durumda kaldıysanız pembe bir yalan uydurarak notlara sahip olabilirsiniz.

4-BU DERSTE YOKTUM BAHANESİ

Notları toplu bir şekilde alamıyorsanız, ders ders alabilirsiniz. Her dersin sonunda sınıfa girdiğinizde “ben bu derste yoktum hoca nereleri işledi bir fotoğrafını çekebilir miyim” bahanesiyle notları götürebilirsiniz!

5-ZAAFLARINDAN YARARLANIN

Arkadaşınızı iyi tanıyın ve uzun zamandır istediği ucuz yollu bir eşya varsa, ona hediye alın. Değmez demeyin çünkü veremediğiniz bir ders bir döneminize mal olabilir. Cimrilikten kaçının, notları kapın!

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER