banner28

Somali'lilerden Yedirenk'e Teşekkür Ziyareti

Sakarya Üniversitesi’nde okuyan Somali’li misafir öğrenciler Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğini ziyaret etti.

Somali'lilerden Yedirenk'e Teşekkür Ziyareti
banner3

Ziyarette Yedirenk UÖD Başkanı Mehmet Ali Akpınar ; Sakarya Üniversitesi’nde okuyan misafir öğrencilere hizmet veren Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğimiz ; küresel değerlerimizin en başında bulunan kardeşliğin ve kardeş olma bilincinin anlatılması adına farklı coğrafyalardan ülkemize gelen, üniversite eğitimlerini almak için şehrimiz Sakarya’yı tercih eden misafir öğrencilere yönelik, gönüllü çalışmalar yapmak üzere kurulmuş bir öğrenci derneğidir.

Bu doğrultuda kardeşlik değerlerini önde tutan, temel dini bilgiler ve kültürel değerlere vakıf olan, ülkesininin ihtiyaçlarını bilen ve bu ihtiyaçlara karşı çözüm üretebilecek kabiliyette, burada olduğu gibi kitleleri bir araya getirebilecek ve dertlerini ifade edebilecek, organisazyon kabiliyetine sahip, farklılıklara karşı önyargısı olmayan, kendi değerlerini koruyup, karşı değerlere de saygılı olması gerektiğini bilen birer gönüldaşlarımız ve kardeşlerimiz olarak ülkelerinize dönüp hizmet etmeniz en temel amacımızdır.

Şehrimizde yaklaşık 60 ülkeden 3300 öğrenci üniversite eğitimini almak üzere bulunmaktadır. Yedirenk U.Ö. Derneği bünyesindeki öğrencilere yönelik eğitim, rehberlik, sosyal, maddi ve manevi destek sağlamayı hedeflemektedir. Karşılaştığınız sıkıntılarınızda burada kardeşlerinizin olduğunu bilmeniz bizim hedefimizdir.

Sizlerle beraber yıl içerisinde çeşitli eğitim faaliyetlerinde bulunacağız. Türkçe,  İngilizce, Arapça, Kur’an-ı Kerim gibi derslerin yanı sıra Okuma grupları sosyal kültürel ve teknik geziler organize edeceğiz dedi.

Somali’li misafir öğrenciler; Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğinin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Sizlerin yanında kendimizi yabancı olarak görmüyoruz. Bizleri yaptığınız meydan programları , ülke tanıtımı organizasyonları ve ziyaretlerle halkla kaynaştırıyorsunuz. Bize mihmandarlık yapıyorsunuz bunun için sizlere çok teşekkür ederiz dediler.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER