banner28

SAÜ İlahiyat Fakültesi Vakfı Toplantısı Gerçekleştirildi

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Mütevelli Heyeti 2018 yılı olağan toplantısı SAÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

SAÜ İlahiyat Fakültesi Vakfı Toplantısı Gerçekleştirildi
banner3

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Mütevelli Heyeti 2018 yılı olağan toplantısı Sakarya İl Müftü Vekili Nejdet Arman, İlçe Müftüleri, İlahiyat Fakültesi idarecileri ve öğretim elemanların katılımı ile gerçekleştirildi.

Sakarya Müftü İl Vekili Nejdet Arman’ın divan başkanlığını yaptığı toplantıda bir konuşma yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı,  Vakfa maddi destek sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti ve öğrencilerin burs ve burs dışı ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirtti.

Vakıf olarak Fakültede yapılan ilmî ve kültürel faaliyetlere ve öğrenci kulüplerinin faaliyetlerine de destek sağladıklarını söyleyen Prof. Dr. Bostancı,  artık geleneksel hale gelen Arap ülkelerine dil eğitimi için öğrenci gönderme geleneğinin 2017 yılında da devam ettiğini ve Ürdün Arapça Yaz kursunun sekizincisini de bu yıl düzenleyeceklerini ifade etti. Bostancı, vakıf olarak değişim programı kapsamında Malezya, Katar, Ürdün, Fas, Almanya gibi ülkelere giden ilahiyat Fakültesi Öğrencilerine de destek sağladıklarını, ayrıca bu kapsamda kendi fakültelerine gelen yabancı öğrenciler için düzenlenen programlara da katkı verdiklerini belirtti.

Toplantıda söz alan Sakarya Müftü İl Vekili Nejdet Arman, Sakarya Müftülüğünün ve İlçe Müftülüklerinin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da İlahiyat Fakültesi Vakfının faaliyetlerine destek olacağını söyledi. Bazı ilçe müftüleri de vakfın faaliyetlerinin geliştirilmesi için önerilerini dile ettiler.

Faaliyet ve denetleme raporlarının ve gelir-gider bilançosunun okunmasının ardından yönetim kurulu ibra edildi ve yeni yönetim kurulunun seçimi maddesine geçildi. Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından  Prof. Dr. Ahmet Bostancı,  Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Şirin,  Dr. Öğr. Üyesi Harun Abacı, Okt. Halil Uysal ve Arş. Gör. Kübra Cevherli Yönetim Kurulu asil üyeliklerine,  Arş. Gör. Zübeyde Özben, Dr. Öğr. Üyesi Abdullah İnce ve Dr. Öğr. Üyesi Hülya Terzioğlu da Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine seçildi.

Ayrıca Prof. Dr. Süleyman Akkuş, Doç. Dr. Erdinç Ahatlı ve Dr. Öğr. Üyesi  Bayram Demircigil denetleme kurulu asil üyeliklerine, Doç. Dr. Osman Güman, Doç. Dr. Süleyman Kaya ve Arş. Gör. Ahmet Numan Ünver de Denetleme Kurulu yedek üyeliklerine seçildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER