banner28

Sakarya Üniversitesi'nde Endonezya Günü

Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Endonezya Ülke Tanıtım Programı gerçekleştirildi.

Sakarya Üniversitesi'nde Endonezya Günü
banner3

 Endonezya'lı Hafız Ahmet İzzet İslam'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda  Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Yrd.Doç.Dr Yaşar Kahraman da bir  selamlama konuşması yaptı.  Kahraman konuşmasında programa katılan herkese ederek Uluslar arası öğrencilerin her zaman ve durumda yanlarında olduklarını, ülke tanıtım programlarının belirli periyotlarla farklı ülkeler ile  devam edeceğini söyledi.

Endonezya’lı öğrenci  Zahfan Esadullah Endonezya tarihi, kültürü , gelenekleri , yemek ve kıyafetleri üzerine bir sunum yaptı. Sempatik tavırları ve akıcı Türkçesi ile dikkat çeken Esadullah sürpriz sorularla katılımcıları da sunuma dahil etti.

 Ülke tanıtımı sunumunun ardından  Endonezya’lı 6 öğrenci ülkelerinin yöresel kıyafetleri ile kendi  dillerinde şarkılar icra ettiler. Endonezya'lı öğrencilerin hazırladığı  yöresel bir tatlı olan  'Pisçok'  tüm misafirlere ikram edildi.

Salonun büyük bir ilgi ve coşkuyla takip program sonunda Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu adına SAÜ  Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Al tarafından Sakarya Endonezya Öğrenci Biriliği'ne bir teşekkür plaketi  takdim edildi. Takdimin ardından aile fotoğrafı için tüm katılımcılar ve konuklar sahneye davet edildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER