Saat 09:45'ten Sonra Öğrenci Alınmayacak

Önümüzdeki pazar günü yapılacak olan YGS’de sınav binalarına saat 09:45’ten sonra öğrenci alınmayacak.

Saat 09:45'ten Sonra Öğrenci Alınmayacak
banner3

ÖSYM tarafından alınan karar gereği, 12 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan YGS’de (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) saat 09:45’ten sonra sınav binalarına öğrenci alınmayacak.

Diğer taraftan, Sakarya İli ÖSYM Sınav Koordinasyon Kurulu, YGS için alınacak tedbirleri görüşmek üzere Sakarya Üniversitesi’nde toplandı. Yapılan açıklamada, SAÜ Esentepe Kampusü için şu uyarılarda bulunuldu:

-          Sakarya’da 23 bin 656 adaydan, 7 bin 350’si Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’nde sınava girecektir. Sınava gelişte oluşabilecek trafik yoğunluğu dikkate alınarak, özellikle Sakarya Üniversitesi ana kampüsünde sınava girecek adayların evden erken çıkmaları tavsiye edilmektedir.

-          Sınava Sakarya Üniversitesi’nde girecek olan adayların, Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’nde oluşabilecek yoğunluğu da göz önünde bulundurarak, belirtilen saatte sınava gireceği binalarda hazır bulunmaları gerekmektedir.

-          Serdivan, Beşköprü ve Esentepe olmak üzere 3 farklı noktadan girişi bulunan Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’nde sınav giriş ve çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması adına, alternatif giriş ve çıkışların kullanılması önerilmektedir.

-          Adayların yaşanabilecek yoğunluk nedeni ile toplu taşıma araçlarını kullanması tavsiye edilmektedir.

-          Adayların sınavdan bir gün önce sınav yerini ziyaret etmeleri önerilmektedir. Ancak sınav güvenliği açısından adayların binalara girişine izin verilmeyecek.

-          12 Mart 2017 Pazar günü tek oturumda düzenlenecek olan YGS 2017, saat 10.00'da başlayacak ve 160 dakika sürecek.

-          Sınava giriş öncesi yapılacak olan kontroller nedeni ile adayların, sınava gireceği binanın kapısında 1 saat öncesinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

-          Adaylar, sınav salonuna ‘Sınava Giriş Belgesi’ ile nüfus cüzdanı kontrol edilerek alınacak ve adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ile şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır.

-          Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecektir.

-          Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER