banner28

Okul Öncesi Öğrencilerine Kur'an Eğitimi Verilecek

Değerler Eğitimi kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğinde okul öncesi öğrencilerine yönelik olarak Kur’an eğitimleri verilecek. Kur’an eğitimi ile ilgili işbirliği protokolü İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile İl Müftüsü İlyas Serenli arasında imzalandı.

Okul Öncesi Öğrencilerine Kur'an Eğitimi Verilecek
banner3

İlimizdeki bağımsız anaokulları ile bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarda uygulanacak Kur’an eğitimlerine katılım isteğe bağlı olacak. Öğrenci velisinin yazılı beyanına göre Kuran Kursları Öğretim Programı (4-6 Yaş Grubu) kapsamında uygulanacak eğitimler, okul öncesi eğitim kurumlarındaki eğitimi aksatmayacak şekilde düzenlenecek. 

 

Anaokulları ve ana sınıflarına kayıtlı öğrencilere uygulanacak Kur’an eğitimleri, İl Müftülüğünde görevli enaz lisans mezunu, alanında uzman personeller tarafından verilecek.

 

Protokol kapsamında; okul öncesi öğrencilerine verilecek eğitim faaliyetlerinden, kullanılacak materyallerin ve etkinliklerin hazırlanmasından İl Müftülüğü, eğitim ortamının hazırlanması ve diğer ihtiyaçlarından İl Milli Eğitim Müdürlüğü sorumlu olacak.

 

Okul öncesi eğitiminin yaygınlaştırılması amacını da taşıyan işbirliği protokolünün imzalanmasından sonra değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, bu projeden beklentilerinin okul öncesi eğitime devam eden 4-6 yaş grubundaki öğrencilerin Kur’an eğitiminden küçük yaşlardan itibaren faydalanmasını sağlamak olduğunu belirtirken, İl Müftüsü İlyas Serenli de okul öncesi çağındaki öğrencilere verilecek Kur’an eğitimlerinin, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Kursları Öğretim Programındaki mevzuata uygun olarak yapılacağını belirterek, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren Kur’an eğitimi vermenin önemli bir görev olduğunu ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER