banner28

Minik Yüreklerden Harika Performans

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu, 14.01.2016 tarihinde Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde katılan herkesin hayranlıklarını gizleyemediği bir program düzenledi. “Merhaba Çocuklar, Yolu Sevgiden Geçenler, Küçük Yüreklerde Büyüyen Vatan Sevgisi” temaları çerçevesinde seçilen şiirler, Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu 3-B sınıfı öğretmeni Seval Acun Abdullah ve 3-C sınıfı Öğretmeni Esra Kılnaz yönetiminde 3-B ve 3-C sınıfı öğrencileri tarafından okundu.

Minik Yüreklerden Harika Performans
banner3

Geçen yıl “Masal Şenliği” kapsamında dinleyicileri masallarla buluşturan öğrenciler, bu yıl da “Özgüven Günleri” kapsamında Sakarya Üniversitesi Vakfı Müzik Öğretmeni Kemal Avcı’nın sunuculuğunu yaptığı programda dinleyicilere Türk edebiyatının usta isimlerinden seçilen şiirleri sundu.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Porf.Dr.Muzaffer Elmas’ın, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Musa Eken’in,Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in  de katıldığı programda Sakarya Vali Yardımcısı Latif Memiş: “Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okullarının şiire ve sanata büyük değer verdiğini bu güzel program ile görmüş olduk. Bizleri de bu programa davet ederek Türk edebiyatının usta şairlerinin en güzel şiirlerinin minik yüreklerin ağzından dinleme fırsatı verdiği kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Programın sonunda dinleyiciler, minik yüreklerin harika performansı sonucunda bazı dinleyiciler gözyaşlarına hâkim olamazken, bütün salon öğrencileri ayakta alkışladı. Programın ardından konuşan Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları Genel Müdür-Kurucu Temsilcisi Kemal Sarı sahnede sunum yapmanın çok zor olduğu ama 3-B sınıfı öğretmeni Seval Acun Abdullah’ın ve 3-C sınıfı öğretmeni Esra Kılnaz’ın sayelerinde öğrencilerinin harika bir performans sergilediğini, sahnede hiç zorlanmadıklarını belirten Sarı, programda emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER