Küçük Şeyler Anaokulu Öğrencilerine Ağız ve Diş Sağlığı Etkinliği

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Küçük Şeyler Anaokulu öğrencilerine, okulun velilerinden Diş Hekimi Ceren Yavuz Bilmez tarafından diş sağlığının önemi hakkında bilgiler verildi.

Küçük Şeyler Anaokulu Öğrencilerine Ağız ve Diş Sağlığı Etkinliği
banner3

Önce küçük çocukların ağız ve diş muayenesini gerçekleştiren Dt Ceren Yavuz Bilmez, diş sağlığında en önemli faktör olan diş fırçalama konusunda minik öğrencilere uygulamalı bilgiler verdi. Küçük çocuklara dişlerini sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kere fırçalamaları konusunda öğütte bulunan Diş Hekimi Ceren Yavuz Bilmez, diş fırçalama alışkanlığının kazanılmasında ailelere ve öğretmenlere önemli görevler düştüğünü ifade etti.

Ağız ve Diş Sağlığıyla ilgili film de izleyen minik öğrenciler, günün sonunda sağlıklı yiyecekler yemenin ağız sağlığına etkilerini ve dişlerini korumanın yollarını öğrenirken, sağlıklı, güzel dişlere sahip olabilmek için diş fırçalamanın çok önemli bir alışkanlık olduğunun farkına vardılar.

Küçük Şeyler Anaokulu yöneticileri, Kasım ayı etkinlikleri kapsamında düzenledikleri, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nın öneminin vurgulandığı faaliyet nedeniyle aynı zamanda velileri olan Dt.Ceren Yavuz Bilmez’e çok teşekkür ettiler. 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2015, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER