Erenlerden 10 güreşçi Şampiyona'ya gidiyor.

20-21 Şubat 2016 tarihlerinde Sakarya Lütfü Yaman spor salonunda yapılan il seçmelerinde Erenler Belediyesi Güreş Kulübü 10 sporcusunu şampiyonaya göndermeye hak kazandı.

Erenlerden 10 güreşçi Şampiyona'ya gidiyor.
banner3

Lütfü Yaman Spor Salonunda yapılan Serbest Stil Güreş Sakarya İl seçmelerinde; yıldızlar, minik1 ve minik2 seçmeleri olmak üzere 3 kategoride Erenler Güreşspor Kulübü sporcuları Şampiyona’ya katılmaya hak kazandı.

Seçmeler 3 kategoride yapıldı.

16-17 yaş grubu, 26-27 Mart 2016 tarihlerinde Afyon’da, 14-15 yaş grubu 23-24 Nisan 2016 tarihlerinde Balıkesir’de, 11-13 yaş grubu 14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Bilecik’te yapılacak olan grup şampiyonasına katılacak.

 

“Hedefimiz Güreş Milli Takımına Sporcu Göndermek”

Afyon,Balıksesir ve Bilecik’te yapılacak olan Yıldızlar Grup Şampiyonasında Sakarya’yı temsil edecek olan Erenlerspor Güreş Kulübü Antrenörü İsmail Hakkı Pehlivan, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, iyi dereceler ileSporcularını Güreş Milli takımına göndermeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Öztürk’ten Güreşçilere teşekkür

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk de yaptığı açıklamada İl seçmelerinde Erenler Belediyesi Güreş Kulübü olarak iyi dereceler aldıklarını,toplamda 10 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük derecesi yaparak Sakarya’yı temsilen Türkiye Grup Müsabakalarına ve Şampiyonasınasporcu göndermenin gurur verici olduğu belirtti. Öztürk,“Şampiyonaya güreşçilerimizi hazırlayan ve müsabakalar boyunca onları yalnız bırakmayan Erenler Güreş spor kulübü antrenörlerimizi,özverili çalışmalarından dolayı kutluyor, Güreşçilerimize Şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER