ERBAKAN HOCA 'ÖRNEK' OLDU

Adabilim Okulları değerler eğitimi faaliyetleri kapsamında şubat ayının örnek şahsiyetini Türk siyasi tarihinin en önemli simalarından eski başbakan, mühendis ve akademisyen Prof. Dr. Necmettin Erbakan olarak belirledi.

ERBAKAN HOCA 'ÖRNEK' OLDU
banner3

Okulun değerler eğitimi komisyonu ülkemize ve dünyaya hizmet etmiş, yaşayış ve davranışlarıyla insanlığa örnek olmuş bilim, kültür, sanat, siyaset, ticaret ve spor adamlarından her ay birini örnek şahsiyet olarak öğrenciler için inceliyor. Komisyon şubat ayı süresince eğitim hayatı ve siyasi kariyerinin yanı sıra sabrı ve azmi ile gelecek nesillere örnek olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı çeşitli etkinlik ve programlarla öğrencilere tanıttı.

 

Adabilim Okulları bu programların sonuncusunu Erbakan haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya’ya gelen Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleştirdi. Okulun konferans salonun da öğrencilere hitap eden Fatih Erbakan, Hoca’nın ilmi yönüne vurgu yaparak  “Erbakan Hoca akademik hayatı boyunca eğitim aldığı okulları hep birincilikle tamamlamıştır. O yalnızca siyaset adamı, dindar ve takva sahibi bir şahsiyet olarak değil pozitif ilim alanında da bütün İslam alemine örnek olmuş bir insandır.” dedi.

 

Değerler eğitimi komisyon başkanı Süleyman Akyüzlü yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek “Öğrencilerimizle Erbakan hocanın çalışmalarından oluşan panolar hazırladık, hayatının konu alındığı video filmler izledik ve resim sergisi oluşturduk. Okul olarak bu çalışmalarımızla örnek şahsiyetlerin başarısının altında yatan değerlere vurgular yaparak ufku açık geleceğe ümitle bakan nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER