banner28

Eğitim-Bir-Sen Kaynarca'da Toplandı

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi teşkilat toplantıları kapsamında bu kez Kaynarca’da ilçe yönetimi ve kurum temsilcileri ile buluştu.

Eğitim-Bir-Sen Kaynarca'da Toplandı
banner3

Eğitim-Bir-Sen Kaynarca İlçe Temsilcisi Erol Çetin , Şube Başkanımız Murat Mengen ve yönetim kurulu arkadaşlarımız ilçemize teşriflerinden dolayı çok mutlu olduk. Kendilerine çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Kaynarca Temsilciliği olarak her zaman destek olmaya söz veriyoruz. Genel merkez ve şube yönetimimizin özverili  çalışmaları neticesinde ilçemizde üye çalışmalarımız ve  sayımız artarak devam ediyor dedi.

Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, ilçe teşkilat toplantılarımızın sekizincisini Kaynarca’mızda gerçekleştiriyoruz. Sözlerime başlarken fedakarca çalışma yapan başta ilçe yönetim kurulu ve siz değerli kurum temsilcilerimize teşekkür ederim.  Sizlerin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. 5 bin üye hedefine sizlerle birlikte yürüyoruz. Türkiye’nin ve en büyük sivil toplum kuruluşu Memur-Sen olduğu gibi bizlerde Sakarya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olarak sendikamızı daha ileriye taşımaya çalışıyoruz.

Öğretmenin toplum içindeki değeri ve öğretmenlik mesleğinin önemine de değinen Mengen, önceliğimiz eğitimde kaliteyi artırmak ve üyelerimizin mesleki dayanışmasına katkı sağlamaktır. Ayrıca çalışma şartlarının , mekanlarının , özlük haklarının, ekonomik ve sosyal imkanlarının  daha iyi olması için elimizden geleni yapıyoruz.  Toplu sözleşme kazanımlarımız çok önemli ve bunu üyelerimize iyi aktarmalıyız. Rol çalıcılara müsade etmeden, zam oranı artışını,  nöbete ücret , sınav ücreti adaletsizliğinin giderilmesi, ilksan üyeliğinde gönüllülük esası getirilmesi gibi kazanımları arkadaşlarımıza aktaralım. Ayrıca 1980 darbesi ürünü kılık kıyafet yönetmeliğine karşı başlatmış olduğumuz serbest kıyafet  eylemimiz  kararlılıkla devam ediyor dedi.

Birbirinden değerli eğitim çalışanlarıyla bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Murat Mengen , "Bu sevgi dolu tablonun içerisinde değerli öğretmenlerimle, kurum temsilcilerimle  birlikte olduğum için çok mutluyum. Bir arada olmamızı sağlayan değerli Eğitim-Bir-Sen Kaynarca Temsilciliğimize teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER