Çocuklara Tiyatrolu Hijyen Eğitimi Verildi

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ağız ve diş sağlığının önemime dikkat çekmek amacı ile Karadere İlköğretim Okulu’nda “Karagöz Mikroplara Karşı” konulu gölge oyunu düzenledi.

Çocuklara Tiyatrolu Hijyen Eğitimi Verildi
banner3

 

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 2010 yılında başlattığı ağız ve diş sağlığı ile hijyenin önemini anlatan Hacivat ve Karagöz adlı gölge oyunu, öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Seçkin Bayramoğlu’nun sunmuş olduğu “Karagöz Mikroplara Karşı” gölge oyunu ile çocuklara diş fırçalama ile el yıkama alışkanlığının önemi anlatıldı. Hastalıklardan korunmak için en etkili yolun öncelikle el yıkama alışkanlığının kazandırılmasından geçtiğini bu nedenle öncelikle çocukların el temizliğine dikkat etmeleri gerektiği vurgulandı.  

KÜÇÜK YAŞTA HİJYEN

El yıkama ve hijyenin anlatıldığı “Karagöz Mikroplara Karşı” adlı gölge oyununu ilgiyle izleyen öğrencilere oyun sonunda Çikolata, Kalem Kutusu, Islak Mendil ve Diş Bakım Seti dağıtımı yapıldı. Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü düzenledikleri eğitici programlarla çocuklara küçük yaşlarda hijyen ve diş sağlığının önemine dikkat çekiyor.

 

SAĞLIKLI NESİL

Adapazarı Belediyesi’nin çocuk ve gençlere yönelik hazırladığı projelere değinen Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli, “ Çocuklarımız yarınlarımızdır.Çocuklarımıza yönelik etkinliklerle sağlıklı ve sosyo-kültürel gelişimlerini destekleyerek, eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapıyoruz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER