Akyazı MYO'da Kariyer Günleri Düzenlendi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Akyazı Meslek Yüksek Okulu’nda 15 Şubat Çarşamba günü ‘Kariyer Günleri’ etkinliği düzenlendi.

Akyazı MYO'da Kariyer Günleri Düzenlendi
banner3

Etkinliğe, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) genel müdür yardımcısı Hüseyin Keskin, İşkur Sakarya Üniversitesi temsilcisi Erdal Kızılkaya ile, Sakarya’da faaliyet gösteren ASAŞ Alüminyum, Çak Tekstil, NTG Plastik, İşmont firmalarından temsilciler katıldı.

ASAŞ Alüminyum, Çak Tekstil, NTG Plastik, İşmont firmalarından

Etkinlikte Akyazı MYO öğrencilerine yönelik, çalışma hayatında milli seferberlik kapsamında uygulamaya konulan teşvikler ile kişisel gelişmelerine katkı sağlamak ve çalışma hayatının beklentileri hakkında bilgilendirme yapıldı.

İşyeri temsilcileri yaptıkları konuşmalarda çalışanların tecrübe ve yeteneklerine göre işe alındığını belirterek, işverenlerin işçiden ahlaklı ve kıymetli olmasını beklediğini dile getirdiler. İyi çalışan bir işçiyi hiçbir firmanın kaybetmek istemeyeceği belirtildi. Öğrencilik hayatında stajın önemini vurgulanırken, naylon stajın yanlışlığının altı çizildi. Öğrenmenin ve kendini geliştirmenin yaşı olmadığı kaydedilirken, öneri olarak öğrencilerin kariyer planı yapmaları, gelecekle ilgili planlarının olması, yeteneklerini geliştirmesi gerektiği ifade edildi.

Seminer sonunda bölümlerinde başarılı olan öğrencilere başarı belgesi verildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER