DAVA ADAMI OLMAK

Dava adamı olmak için öncelikli olarak kişinin gözünü kırpmadan kendini ve her şeyini uğruna feda edebileceği bir davası olması gerekir.

Dava adamı olmak için her şeyden önce kişinin davasında samimi olması gereklidir. Davasına karşı samimi olmayanlar asla ve asla dava adamı olamazlar.

Dava Adamları; “Davam” var, gidilecek yolum, görecek hizmetim var deyip de; çağrıldıklarında kolları sıvayıp ellerini taşın altına koyanlardır.

Sonrasında adam olmak gereklidir. Buradaki adamlıktan maksat ise cinsiyet itibariyle değildir.

Adamlık, sözü ve özü bir olarak inandığı şeyde kördüğüm olmaktır. Davası uğruna gerektiğinde malını ve hayatını, anasını ve yavrularını feda edebilmektir.

Eşine veda dahi edemeden şehadet yoluna gidebilmektir…

Çok adam var toprak altında yatan, bu kriterlere uyan...

Yazılarıma sığmayacak kadar ADAMlar var canım ülkemde

Rabbim rahmetiyle muamele etsin inşallah.

Davam var deyip de dava adına çağrıldıklarında üç kuruşun hesabını yapanlar,

beni karıştırma yahut bulaştırma diyenler,

öne atılacak yerde kuytu yerler,

karanlık köşeler arayanlar,

diğerlerinin sırtından nemalananlar,

şan ve şöhret peşinde olanlar,

davasının dava adamlarını mücadelede haksız yere yalnız bırakanlar,

sebebini dinlemeden sebepsiz idam sehpasına çıkaranlar,

kendi hikayelerini unutanlar asla dava adamı olamazlar.

Dava adamlarının en büyük imtihanı ise insanları azdıran güçler, ışık almaz zindanlar, yokluk yahut sefalet değildir. Dava adına beraber yola çıktıkları vefadan yoksun sözde dava adamlarıdır.

Zîrâ dava adamı, dışarıdan gelecek olan imtihanlara göğsünü peşinen siper etmiş durumdadır. Ancak beraber yürüdüğü ve güvenme ihtiyacı hissettiği kimselere karşı savunmasızdır. Dava adamlarının belini büken, sabırda sekteleten ve hatta istikâmet aynı olmak şartıyla başka bir yola sevkeden işte bu noktadan gelen haksız ve yıkıcı eleştiriler, hainlikler ve saldırılardır; vefasızlıklar ve karalamalardır…

Bu durumlar dava adamlarının hayatlarında görüp görecekleri en büyük imtihanların başında gelir.

Buna maruz kalmak dava adamları için geçilen imtihanların zirvesidir.

Yıkıldığı yerden başka bir kalkış ile kalkışın mukaddimesidir.

Küllerinden istikâmete yeniden kuvvetle girişin başlangıcıdır.

Ağırlıkların atılması, hainlerin bertaraf edilmesi ve vefasızlardan arınmadır…

Rabbimden bizleri samimi birer dava adamı kılmasını ve dava propagandası yaparak dava adamlarına imtihan olan sahtekârlardan korumasını niyâz ederim.

“Her Davada Yola İNANMIŞ birkaç kişiyle çıkılır. Yolun ileri duraklarında kalabalıklar karışır onlara. Sıkıntılar, mahrumiyetler, mahkumiyetlerle kalabalıktan geriye sadece DAVA ADAMLARI kalır.” Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu

Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar geçirmek dileğiyle “Kurban Bayramımız” mübarek olsun.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Riza Vardar
Riza Vardar - 7 ay Önce

ALLAH bizleri ALLAH ile aldatanlardan eylemesin.
ALLAH bizleri ALLAH ile aldatanlara aldananlardan eylemesin inşALLAH.

Dava Hakk'a ulaşmanın davası olsun yanlız bırakırsak kalbimiz kurusun.

ALLAH'tan Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu'na rahmet, yolundan giden tüm öğrencilerine de birliktelik diliyorum.

Pasajdaki çocuk
Pasajdaki çocuk - 7 ay Önce

Ne anlatıyon ya !!! Bu yazıyı kim yazdı Allahını seversen. İlk üç paragraf sonrasının yaInın bütünüyle alakası yok, anlatım bozukluğu bi dünya, bi söylediğin cümleyi bi daha söylemişsin, bi olumlusunu bi olumsuzunu, sosyal medya sloganlarını almışsın buraya kopyalamışsın, biraz dava adamlarının kitaplarını oku da, DAVA YI bi öğren sonra DAVA ADAMLARINI anlatırsın, bu ne ya tekerleme gibi dav adamı dava adamı, çenem yoruldu okurken.

umut tosna
umut tosna - 7 ay Önce

serhat bey ilk yazınızda tesadüfen twitterda denk geldim o gündür yazılarınızı merakla beklemeye başladım.ben bir kurumda siyasi mobbinglerle çalışıyorum iktidar partisine gönlümü ve hayatımı verdim bunlara rağmen baskı yiyorum.yazdıklarında o kadar net ve doğrusunki acaba dedim bana mı yazıyor diye çok düşündüm.başarıların devamını dilerim

Melis Şenkardeş
Melis Şenkardeş - 7 ay Önce

bu yazıyı okuyan kim olursa olsun yorumlarını gönül verdiği parti veya spor kulüplerine çeker. bence çok nokta atışı yapmışsınız.kim nereye çekerse çeksin.Melis bunu beğendi.Aslen istanbulluyum üniversiteyi dün itibariyle sakarya üniversitesini kazandım sakarya ile ilgili biraz araştırma yapayım dedim inanın ilk karşıma bu yazı çıktı ama korkmadım çok hoşuma gitti. :)))

Eskimeyen.
Eskimeyen. - 7 ay Önce

Dava dava dava? Pordon da neyin davası? Davanın adınd? Menfaati için toplanan bir avuç insanın hareketine dava mı denir. Güzel kardeşlerim biraz kitap okuyun, mesela Galip Erdem... Davanın adını koyarsınız.

umut tosna
umut tosna @Eskimeyen. - 7 ay Önce

Eskimeyen gerçek adını bile veremeyecek cesareti olmayan kardeşim. serhat beyin yazısında herhangi bir dava adı yok. genelleme yapılmış.dava hak davası... siz buradan büyük ihtimalle kendinize birşeyler çıkarmışsınız belli.Sizin 'Menfaati için toplanan bir avuç insanın hareketine dava mı denir.' sözünüze karşılık cevap verilmiş.Siz millete kitap okuyun demeden önce yazıyı iyi okuyun! boş bir eleştiri yapmışsınız.he bu arada Türkçe'nizi de geliştirin... Serhat bey kusura bakmayın ben böyle saçma sapan konuşanlara, eleştiri yaptığını zanneden insanları biraz sevmiyorum.saygılar

Eskimeyen
Eskimeyen - 7 ay Önce

Umut Tosya kardeşim teşekkür ederim tavsiyelerin için malum telefondan yazdım için bazı farfler hatalı olmuş. Bu arada anlamadığım hak dava derken bunu anlamadım hak dava? Bırakın lütfen ramazanda oruç tutmayan... Neyse susuyorum kendine iyi bakın.

Vaaay beeee
Vaaay beeee - 7 ay Önce

Dava adamlığı haaaa haaaa haaa
Biliyoruz herşeyi aptal değiliz tabiki arkadaşını soyle sana kim olduğunu söyleyeyim ne guzel bir ata sozu