Kardeş Katili 3 Sayfa İfade Verdi... Azmettirici Sakaryalı Eski Sevgili Çıktı

Sabah Gazetesi ablasını katleden Mustafa Aslan'ın ifadesine ulaştı. Katil kardeşin verdiği 3 sayfalık ifadelerde yazdığı üzere, Melek Aslan’ın Sakaryalı eski sevgilisi Orhan Vatansever cinayeti azmettirdi. İşte katil kardeşin ifadeleri ve şok eden detaylar…

ASAYİŞ 23.10.2020, 10:51 Feyza Nur Demirbaş
Kardeş Katili 3 Sayfa İfade Verdi... Azmettirici Sakaryalı Eski Sevgili Çıktı
banner51

Sabah Gazetesi kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan’ın hayat hikayesine ulaştı. Katil kardeşin verdiği 3 sayfalık ifadelerde yazdığı üzere, Melek Aslan’ın Sakaryalı eski sevgilisi Orhan Vatansever cinayeti azmettirdi. İşte katil kardeşin ifadeleri ve şok eden detaylar…

Cinayetin ardından savcıya cinayete ilişkin 5 sayfalık ifade veren Mustafa Aslan, ablasının ölümüyle son bulan süreci tüm detaylarıyla anlattı. İşte abla katili Mustafa Aslan'ın ifadesinde kan donduran detaylar….
Ablam okulu bitirmeden iki yıl kadar önce evimize gelmemeye başladı. Kendisiyle bu zaman içinde görüşmüyordum. Beni arayıp sormaz, evimize gelip gitmezdi. Son zamanlara kadar ne benim ne de ailemin bir problemi yoktu. Ailem, ablamın eve gelmeme durumunu hazmedemedi ama bir şey de yapmazdı, Bir süre önce telefonuma yurtdışı numarasından değişik zamanlarda whatsapp üzerinden ismini Orhan olarak söyleyen kişiden birçok mesaj gelmeye başladı.

SAKARYALIYIM AMA ALMANYA’DA YAŞIYORUM


Sakaryalı olduğunu ama Almanya'da çalıştığını söyleyip bana, 'Ben seni tanıyorum ama sen beni tanımıyorsun. Ablan Melek'i tanıyorum. Ablanız kötü yolda. Benim paramı yedi. Ben de sizin evi haciz ettireceğim. Baban hapise girecek. Ben de biliyorum sizin suçunuz yok ama ben de bu şekilde öcümü alacağım. Senin ablan para karşılığı erkeklerle yatıyor 1.5 yıl boyunca ablana cinsel istismarda bulundum.' dedi.

ABLANIN GECELİĞİ NE KADAR?


Ablamın yarı çıplak fotoğraflarını bana atıp, 'Siz erkek değil misiniz? Kardeşinize neden sahip çıkmıyorsunuz. Ya sahip çıkın ya da ben gereğini yaparım' yazdı. Ben de bunun üzerine şahsın numarasını engelledim. Aileme bu mesajlardan bahsetmedim. 3-5 gün sonra bu sefer farklı farklı numaralardan ablamın fotoğraflarını atarak, 'Saatliği, geceliği ne kadar?' sorularını sordu ve ablam için fuhuş pazarlığı yapmaya çalıştılar benimle. Bu mesajın geldiği numaraları da engelledim.

PARA KARŞILIĞI BAŞKA ERKEKLERLE…


İlçemiz Kahta'nın Facebook'daki bir sayfasına Orhan Vatansever isimli şahıs, ablam Melek'in fotoğraf, adres ve kimlik bilgisini atarak, 'Melek Aslan, baba ismi Hasan Aslan. Bu şahıslar dolandırıcıdır. Melek Aslan para karşılığı evli erkeklerle yatıp kalkıyor' diye paylaşım yaptı. Bu konudan bir ay sonra yine tanımadığım bir kişi mesaj gönderdi ve 'Haberlere çıkacağım, sizi rezil edeceğim. Şerefinizle oynayacağım. Sizin bir suçunuz yok ama kız kardeşinizi Diyarbakır'dan almıyorsunuz. Ya siz onu alın yada ben haberlere çıkacağım' diye yazıyordu. Ben de Orhan Vatansever olduğunu anladığım şahsa, 'Kız kardeşimi alıp Kâhta'ya getireceğim. Sen haberlere çıkma. Ben kardeşimi Diyarbakır'dan alacağım' diye cevap verdim.

REZİL EDECEĞİM!


Ona Diyarbakır'da ablamı nasıl bulacağım diye sorduğumda bana, 'Ben sana yardımcı olurum, yerini bulurum. Diyarbakır'da arkadaşlarım var, takipteler. Ben istediğimi istediğim zaman bulurum, sen merak etme. Sana şimdi ablanın bir fotoğrafını göndereceğim' diyerek ablamın ev içinde, ağzında sigara, bakışları sarhoş gibi baygın bakar halde resmini yolladı. Altına da 'Ben Almanya'dan gelip bunları öğreniyorum, siz nasıl öğrenemiyorsunuz? Ya kız kardeşini getirirsin, yada sizi elaleme rezil rüsvan ederim' diye yazdı. Ben de, 'Yardımcı olacaksan ben de kimseye söylemeden ablamı çıkartıp istediği yere yerleştireceğim' dedim.

RUHSATSIZ SİLAHI ALIP GİTMİŞ


Orhan Vatansever bana, 'Sen yalnız başına yanına gidemezsin. Melek'i polisi arar. Ben sana yardım ederim. Sakarya'dayım, 21 Ekim'de Diyarbakır'da olacağım. Sen de Diyarbakır'da ol' dedi. Ben de kabul ettim. Arabası olan arkadaşımı, 'Diyarbakır'a gidip biraz gezip ablamı alıp gelelim' diyerek ikna ettim. İki yıl önce fiyatını ve kimin olduğunu hatırlamadığım bir müşteriden satın aldığım ve dükkanın kasasında güvenlik amaçlı bulundurduğum ruhsatsız silahı Diyarbakır'ın kötü bir yer olduğunu düşünüp ayrıca Orhan'ın beni bir oyuna getirebileceğini düşündüğüm için yanıma aldım.

MELEK YAŞLI BİR ADAMLA BİRLİKTE


Orhan'a mesaj atarak, 'Abi ben yarın Diyarbakır'a geliyorum. Melek'i bulabilecek misin?' diye yazdım. Orhan da, 'Arkadaşlarım takipte. Melek şu anda yaşlı bir adamla birlikte. Kol kola, sarhoş bir şekilde bir binaya girdi. Akşam kaldığı aparta tekrar gelmek zorunda. Sabah apartın önünde bekleriz. Geldiği zaman da konuşuruz' diye yazdı.

"ONUNLA EVLENMEM"


Orhan'a, 'Melek'i getirmesine getireceğim. Yalvara yakara ağlayacağım ama Melek'i getireceğim ama sen de gelip ablamla evleneceksin' diye yazdım. Orhan bana, 'Sen olsan böyle biriyle evlenir misin? Doğru yolda değil' deyince ona ablamın böyle bir insan olmadığını ama ablamın eskiye döneceğini, ablamla evlenmesini söyledim. Bana, 'Söz veremiyorum. Sen Melek'i getir, sonrasında düşünürüz' dedi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI OLDUĞU İÇİN…

Orhan, Melek'in kaldığı apartın adresini atıp, 'Buradayım. Çay ocağındayım' deyince verdiği adres gittim ancak o yoktu. Bana mesaj atıp, 'Polis beni aldı. Uzaklaştırma kararım olduğu için karakoldayım. 1 saate işim biter. Orada bekleyin. Ben gelene kadar Melek gelir' diye yazdı.

"AĞLAYARAK SARILDIM"


Ablam Melek'i kaldığı apartdan çıktığını gördüm. Yanına gidip sarıldım. Korkmamasını söyledim. Melek de bana, 'Korkmuyorum' dedi. Yürümeye başladık. Ben de ağlayarak, 'Neden eve gelmiyorsun. Kiminle birliktesin sormuyorum sana. Her şeyin üstüne bir sünger çekelim. Belki suçlusun, belki haklısın. İstersen Adıyaman'a gidelim, istemesen başka bir şehirde yaşayalım. Onu da seçmiyorsan birlikte Diyarbakır'da kalalım. Ev tutalım birlikte yaşayalım' dedim. Melek bana, 'Hayır gelmeyeceğim' dedi. Olayın olduğu yerde oturduk. Ben yine ağlamaya başladım. 'Sen burada rahat ediyorsun da biz evde rahat etmiyoruz. Annem 3 yıldır evde ağlıyor. Zaten bizim şerefimiz, haysiyetimiz var. Bunu lekelemeye hakkın yok' dedim.

TETİĞE YANLIŞLIKLA DOKUNDUM


Ablamın buradaki bana konuşmaları sırasında kendimi bir boşlukta hissettim. Ellerim titremeye başladı. Şoka girdim yol tarafına baktığım zaman iki polisin bize doğru yaklaştığını gördüm.

ORHAN'IN MESAJLARI PSİKOLOJİMİ BOZDU


Polisler yaklaştıkça telaşlandım. Melek'in teklifimi kabul etmemesi, bana ısrarla hakaret etmesi, Orhan'ın attığı mesajları, iki yıldır eve gelmemesi nedeniyle bir anda şoka girdim. Ayağa kalktım. Ceketimin sol cebinde bulunan silahı çıkarttım. Silahı yere atacakken elim tetiğe çarptı. Silah kaç el patladı hatırlamıyorum. Ablama taraf bakmadım, hedef almadım. Gözüm yaklaşan polislerdeydi. Elim tetiğe bastığı için silah ateş aldı. Silahı hemen yere atıp gelen polislere teslim oldum

"ÖLDÜRME VE YARALAMA NİYETİM YOKTU"


Ablamın vurulup vurulmadığına daha sonra hiç bakmadım. Ablamı yaralamak veya öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Polisler beni yakaladı. Yaşanan olaylardan dolayı çok pişmanım. Bu olay kazayla oldu. Ben ablamı Diyarbakır'dan alıp memleketimize veya daha rahat edebileceği bir yere götürmek istemiştim. Orhan isimli şahısla yaptığım yazışmalar telefonumda kayıtlıdır. Yaşanan her şey, Orhan Vatansever'in bana attığı mesajlar psikolojimin bozulmasına sebep olmuştur. Orhan'ın benden başka ailemden ablalarıma da mesaj attığını sonradan öğrendim.

BABA ŞİKÂYETÇİ OLDU "SAÇININ BİR TELİNİ DÜNYAYA DEĞİŞMEM"


Melek'in babası Hasan Aslan (56) cinayeti işleyen oğlundan şikâyetçi oldu. Ailenin bir yakını, "Babasıyla konuştum. Oğlu için, 'Şikâyetçiyim ondan. Kızımın bir saçının telini dünyaya değişmem. Hiçbir neden hiçbir suç kızımın ölmesi öldürülmesi için sebep olmaz. Kendi başına gitmiş. Bana haber vermedi. Kimse kendine git demedi. Madem gittin. Niçin öldürdün. Ben giderdim. Yalvarıp kızımı eve getirirdim. İnsan olan ablasını öldürür mü? Hapislerde çürüsün. Ben şikâyetçiyim." dediğini söyledi.
 

SESSİZ SEDASIZ TOPRAĞA VERİLDİ


Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna götürülen Melek Aslan'ın cansız bedenine savcı önce Covid-19 testi yaptırdı. Testin nefatif çıkması üzerine cenaze geç saatlerde baba Hasan Aslan ve 3 kardeşine teslim edildi. Özel bir ambulansla gece 03.00'te Kahta'ya götürülen cenaze aile ve akrabalarından yer aldığı yaklaşık 40 kişi tarafından araç farları ve el fenerleriyle aydınlatılan alanda kılınan cenaze namazından sonra Musa Peygamber Mezarlığı'na defnedildi. Katil zanlısı Mustafa Aslan tutuklanırken, Orhan Vatansever'in ise cinayetin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle arandığı bildirildi.

Öte yandan Orhan Vatansever'in yakalanıp ceza alması için twitter'da bir başlık açıldı. Yüzlerce kişi, #orhanvatansevertutuklansin başlığı altında tepkisini dile getirdi.

Yorumlar (0)
banner1
-3°
açık
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. EYÜPSPOR 11 28
2. TURGUTLUSPOR 11 24
3. VAN SPOR FUTBOL KULÜBÜ 11 21
4. SERİK BELEDİYESPOR 11 19
5. SAKARYASPOR A.Ş. 11 19
6. KIRKLARELİSPOR 10 16
7. ETİMESGUT BELEDİYESPOR 11 16
8. KARACABEY BELEDİYE SPOR A.Ş. 11 15
9. KIRŞEHİR BELEDİYE SPOR 10 15
10. KARATAY TERMAL 1922 KONYASPOR 11 14
11. BODRUMSPOR A.Ş. 11 12
12. TARSUS İDMAN YURDU 10 12
13. GMG KASTAMONUSPOR 11 12
14. SİVAS BELEDİYE SPOR 10 11
15. MAMAK FK 10 11
16. PENDİKSPOR 10 10
17. TETİŞ YAPI ELAZIĞSPOR 11 10
18. PAZARSPOR 8 10
19. BAYBURT ÖZEL İDARE SPOR 8 9
20. KARDEMİR KARABÜKSPOR 11 -2
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 9 20
4. Gaziantep FK 10 15
5. Başakşehir 10 14
6. Karagümrük 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Kasımpaşa 9 12
10. Rizespor 9 12
11. Malatyaspor 9 12
12. Hatayspor 7 12
13. Trabzonspor 10 12
14. Göztepe 8 11
15. Sivasspor 8 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 8 7
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 8 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. İstanbulspor 10 18
4. Ankara Keçiörengücü 10 18
5. Tuzlaspor 9 18
6. Samsunspor 10 17
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 10 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Ümraniye 11 10
14. Menemen Belediyespor 9 9
15. Bandırmaspor 10 8
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Liverpool 10 21
2. Tottenham 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 9 17
6. Everton 10 16
7. Aston Villa 8 15
8. Man City 9 15
9. West Ham 9 14
10. Wolverhampton 9 14
11. Leeds United 10 14
12. Newcastle 10 14
13. M. United 8 13
14. Arsenal 9 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. West Bromwich 10 6
18. Burnley 9 5
19. Fulham 9 4
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Granada 9 14
8. Elche 9 13
9. Deportivo Alaves 11 13
10. Athletic Bilbao 9 12
11. Valencia 11 12
12. Getafe 9 12
13. Real Betis 10 12
14. Barcelona 8 11
15. Osasuna 9 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Levante 10 8
19. Huesca 11 7
20. Celta de Vigo 10 7