• Reklam
  • Reklam
YILLARDIR BEKLENİYORDU NİHAYET AÇILACAK!
Reklam

YILLARDIR BEKLENİYORDU NİHAYET AÇILACAK!

Bölge Adliye Mahkemesi ile ilgili hazırlanan yargı paketinin tanıtımında Başbakan Binalı Yıldırım açıklama yapacak. Açılacak 6 bölge adliye ile alakalı siyasi baskılar devam ederken Sakarya’nın durumunun kesin olduğu öğrenildi

12 Ocak 2018 - 09:38
Reklam

MİLLETVEKİLLERİ SİYASİ BASKI KURUYOR

TBMM’nin yeni bir yargı paketi üzerine çalıştığı öğrenilirken, bu paket ile alakalı Başbakan Binali Yıldırım'ın yapacağı açıklamada Bölge Adliye Mahkemeleri’nin de yer alacağı ifade edildi. Şu ana kadar 9 Bölge Adliye Mahkemesi’nin hizmete alındı. Yeni açılacak 6 il içinde çalışmalar devam ediyor. Özellikle milletvekilleri Bölge kendi ilinde açılması için siyasi baskı kuruyor.

 

TEK SORUN HAKİM AÇIĞI

Adalet Bakanlığı’nın 2018 yılı planlarına aldığı Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi ile alakalı tek sorun FETÖ soruşturmaları nedeniyle açığa alınanlardan dolayı hakim açığının yüksek olması. Bakanlık hakim, açığını kapatmak üzere alımlara devam ediyor. Planlamaya göre 2018 yılı içerisinde Sakarya ile birlikte 6 Bölge Adliye Mahkemesi hizmete girilecek.

 

YERİ DEĞİŞMEYECEK

Donatımda inşa edilen Bölge Adliye Binası ile alakalı başka kuruma, tahsis olacağına yönelik iddialar ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, 'Bölge Adliye Mahkemesi, kesinlikle Donatım’da yapılan modern binada hizmete açılacak. Binanın başka bir kuruma tahsisi söz konusu değil. Ayrıca Bölge Adliye Mahkemesinin başka bir ile taşınması gibi bir durun kesinlikle yok' dedi.

 

VEKİLLER TAKİPTE

6 ilin bu kapsamda Sakarya Bölge İdare Mahkemesine bağlanacağını ifade eden Milletvekili Yavuz, hakim açığının kapanması için Adalet Bakanlığının alım planlarını sıklaştırdığını söyledi. Milletvekili Yavuz, “Hakim açığı kapanır kapanmaz, Bölge Adliye Mahkemesi hizmette olacak. Bu konuda Sakarya Milletvekilleri olarak Adalet Bakanlığı ile sık sık görüşüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: AkşamHaberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluğumuzun Oyunlarını Şimdinin Çocukları da Oynuyor!
Çocukluğumuzun Oyunlarını Şimdinin Çocukları da Oynuyor!
Yeni Rektör Prof. Dr Savaşan Oldu
Yeni Rektör Prof. Dr Savaşan Oldu