banner28

Zulmün Son Bulması İçin Daha Çok Çalışacağız

Sakarya Oto Sanatkarları Esnaf Odası tarafından düzenlenen iftar programına katılan Başkan Toçoğlu, “Bizler şehrimizde, ülkemizin birçok yerinde Ramazan ayını sükunet içerisinde geçirirken, coğrafyamızın birçok bölümünde insanlarımız sıkıntılar içerisinde yaşıyor. Dualarımız dünyanın neresinde bir sıkıntı varsa bu sıkıntıların sona ermesi yönündedir. Bizler zulmün son bulması için daha çok çalışacağız” dedi.

Zulmün Son Bulması İçin Daha Çok Çalışacağız
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Sakarya Oto Sanatkarları Esnaf Odası tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Resioğlu Restoran’da düzenlenen programda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, oda başkanları, esnaflar ve aileleri de yer aldı. İftar öncesi ilahi dinletisi sunulurken, topun patlamasıyla birlikte oruçlar hep beraber açıldı.

 

Güzel bir gün

Her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini ifade ettiği iftar programına katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür eden SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Herkesin tuttuğu oruçların, kıldığı namazların, yapmış olduğu hayır hasenatların kabul olmasını diliyorum. Güzel bir günde birlik, beraberlik ve kardeşlik sofrasını hep birlikte paylaşıyoruz. Önceki gün Adapazarı’nın kurtuluşu, aynı zamanda Kadir Gecesi’ydi. Böyle bir günün ardından iftarımızı açıyoruz. Kısa bir süre sonra da dört gözle beklediğimiz Ramazan Bayramı’nı hep beraber idrak edeceğiz. Gelecek Ramazan Bayramı’nın mübarek olmasını diliyor, teşrifinizden dolayı hepinize tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Hayırlı bayramlar

İftar vesilesiyle esnaflarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, “Bir Ramazan ayının daha sonuna yaklaştk. Cenab-ı Hak tuttuğunuz oruçları, kıldığınız namazları, yaptığınız hayır ve hasenatları kabul etsin. Daha nice Ramazanlara, nice bayramlara birliktelik içerisinde, sıhhat ve afiyet içerisinde bizleri eriştirsin. Bizler şehrimizde, ülkemizin birçok yerinde Ramazan ayını sükunet içerisinde geçirirken, coğrafyamızın birçok bölümünde de insanlarımız çok büyük sıkıntılar içerisinde yaşıyorlar. Ülke olarak, şehir olarak misafir ettiğimiz kardeşlerimizin de bir an evvel vatan hasretinin son bulmasını diliyoruz. Burada bulundukları sürece bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en güzel şekilde ev sahipliğimizi yapmaya devam edeceğiz. Zulmün son bulması için daha çok çalışacağız. Dualarımız dünyanın neresinde bir sıkıntı varsa bu sıkıntıların sona ermesi yönündedir. Bayramınız şimdiden mübarek olsun. Allah birlik ve beraberlik içerisinde daha nice Ramazanlara ve bayramlara sevdiklerinizle beraber ulaşmayı nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER