banner28

ZAM FIRSATÇILARINA VE ETİKET OYUNLARINA DİKKAT!

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, son günlerde döviz kurundaki oynayışı fırsat bilenlerin esnafın ve vatandaşın cebindeki paraya göz diktiğini söyledi.

ZAM FIRSATÇILARINA VE ETİKET OYUNLARINA DİKKAT!
banner3

Ticaret Bakanlığının uyarılarına rağmen fırsatçıların çoğaldığına dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Daha önceki beyanlarımızda da belirtmiş, vatandaşımızdan etiketlere dikkat etmelerini, esnaflarımızdan da toptancıların ürün fiyatlarını iyi takip etmelerini istemiştik. Maalesef özellikle son bir aydır; Ticaret Bakanlığı ve odamız tarafından yapılan tüm uyarılara rağmen halen bildiğini okuyan fırsatçılar, gizli zamlar ve etiket oyunlarıyla vatandaşımızın cebindeki paraya göz dikmişlerdir.” Dedi.

 

Oda Başkanı Akdardağan, “AVM’ler ve bazı zincir marketler birçok ürün gruplarında gramaj düşürerek örtülü zam ve fiyat etiketiyle ambalaj oynaması yapmaktadır. Bu konuda hem esnafımızdan, hem vatandaşımızdan çok şikayet almaktayız. Bayram indirimi, sezon sonu indirimi süslemeleriyle insanlarımız yanıltılıyor. Özellikle gıda üzerindeki etiketler sürekli olarak yeniden düzenleniyor. Ürünleri etiketinden, adedinden yada gramjında oynamaların yapıldığını dikkat ederek anlayabiliriz. Yeniden uyarıyoruz; Lütfen etiket oyunlarına dikkat edelim ve ihtiyacımız kadar alışveriş yapalım.” Uyarısında bulundu.

 

Başkan Akdardağan, “Böyle zor günlerde hepimizin tasarruflu olması gerekiyor. Vatandaşlarımız sokaklarındaki bakkallarından ihtiyaçları kadar ve bütçelerine göre alışverişlerini yapsınlar. Bakkal tezgahlarımızda her bütçeye, herkesime hitap eden yerli ürünlerimiz vardır. Karagün dostu olan bakkal esnafları, milletin ve devletin yanındaki duruşundan asla taviz vermeyecektir. Bu günleri hep birlikte aşarak fırsatçılara gereken cevabı vereceğiz.” Dedi.

 

Bakkal esnaflarına da seslenen Başkan Akdardağan, “Bakkallarımıza bu zor günlerin fırsatçılarına ve döviz kurundaki oynayışı bahane ederek her gün etiket değiştiren toptancılara karşı dikkatli olmaları gerektiği uyarımızı yeniden hatırlatıyoruz. Piyasalardaki geçici dalgalanmaları fırsat gören spekülatörler, çeşitli ürün ve ürün gruplarında arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışları yaptığına şahit oluyoruz. Bu vicdansızlıktır, fırsatçılıktır, insanları aldatmaktır.  Bakanlığın zincir marketlere ve AVM’lere yaptığı denetimleri yerinde bulurken, böyle günlerde küçük esnafın desteklenerek korunmasını bekliyoruz.” Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER