banner28

Zafer Türkmen Kardeşlerimizin Olacak!

BOSEDER Genel Başkanı Hasan Dişli ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Kemalettin Kaya SEAH ’ta ameliyat olan yaralı Türkmen Komutan Nuriddin Yüzbaşı’yı ziyaret etti.

Zafer Türkmen Kardeşlerimizin Olacak!
banner3

Ziyaret esnasında bir açıklama yapan BOSEDER Genel Başkanı Hasan Dişli “Zafer mutlaka Türkmen kardeşlerimizin olacak. Bize düşen burada savaşan mücahit kardeşlerimizin yanında olmaktır” dedi.

 

Türkmen Dağı’nda Rus hava bombardımanı sonucu yaralanan Abdülhamit Han Tugayı Komutanlarından Nuriddin Yüzbaşı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başarılı bir ameliyat geçirdi.

 

Yüzbaşına yapılan ameliyatla yüzündeki şarapnel parçaları temizlendi. Türkmendağı Komutanlarından olan Nuriddin Yüzbaşını ziyaret eden BOSEDER Genel Başkanı Hasan Dişli ve YİK Başkanı Kemalettin Kaya burada ayrıca Abdülhamit Han Tugayı Komutanı Muhammed Abdullah ile bir telefon görüşmesi yaparak son durumları hakkında bilgiler aldılar.

 

YİYECEK GİYECEK DEĞİL SİLAHA İHTİYACIMIZ VAR!

 

Ziyarette bir açıklama yapan Gazi Nureddin Yüzbaşı “Türkmen Dağında mücahitlerimiz emsali görülmemiş bir mücadelede bulunuyorlar. Burada savaşan kardeşlerimizin ihtiyacı yiyecek giyecek değil silahtır. Bunun yolu da maddi destekten geçiyor. Maalesef ki Rus uçakları 7 bin metreden Türkmenleri bombalıyorlar. Bunları etkisiz hale getirebilmek için kalaşnikoflar değil de uçaksavarlara ihtiyacımız var. Bu amaçla buradaki kardeşlerimize yardımda bulunurken bunu göz ardı etmeyelim” dedi.

 

Gazi Yüzbaşı’yı ziyarette konuşan BOSEDER YİK Başkanı Kemalettin Kaya’da “Nuriddin Yüzbaşı kardeşimiz vatanını savunurken Gazi oldu. Türkmen dağındaki kardeşlerimiz  gerekirse canlarını verebileceklerini kalleşçe savaşan Rus ve Esed ordularına karşı verdikleri mücadele ile gösteriyorlar. Bu vesile ile Gazi olan kardeşimize Yüce Allah’tan şifa diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER