Yusuf Alemdar Kar Timleri İle Birlikte 7/24 Serdivan Sokaklarında

Serdivan Belediyesi kar yağışının başlaması ile birlikte mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yusuf Alemdar Kar Timleri İle Birlikte 7/24 Serdivan Sokaklarında
banner3

Üç vardiya şeklinde, 24 saat boyunca hizmet veren ekipler;tuzlama, küreme, açma ve temizleme çalışmaları ile ilçe genelinde köy yolları dahil tüm cadde ve ara sokakları açık tutuyor.

Başkan Alemdar Sabaha Kadar Twitter Üzerinden Çalışmaları Paylaşıyor

Geçen sene çalışmaları Asfalt Şantiyesi’ndeki kriz merkezinden yöneten ve uygulamaları araziye çıkarak yerinde inceleyen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, bu kış daekipleri bizzat koordine ediyor.

Yapılan çalışmaları ve sonrasında nihai durumu Twitter üzerinden anlık olarak paylaşan Alemdar, kendisinietiketleyerek yapılan paylaşımları da cevapsız bırakmadı.

Kendisine iletilen twitlerde belirtilen noktalara anında ekipleri yönlendiren Başkan Alemdar, sonrasında bölgeye giderek belirtilen mevkiinin son halini fotoğrafladı ve ileti sahiplerini bilgilendirdi.

Sabaha kadar çalışmalar hakkında nokta nokta bilgi aktaran Alemdar, aynı şekildesabah saatlerinden itibaren de twitter üzerinden bilgi paylaşımında bulunarak anlık yönlendirmelere devam etti.

Koordinasyon Merkezinde Değerlendiriliyor, Anında Müdahale Ediliyor

Serdivan Belediyesi olarak ilçe genelinde tüm tedbirlerin alındığını ve Asfalt Şantiyesi’nde kurulan koordinasyon merkezinde bilgilerin anında değerlendirilerek ekiplerin müdahale edilecek bölgelere süratle yönlendirildiğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, vatandaşların da kar nedeniyle oluşabilecek tüm olumsuzlukları Serdivan Belediyesi’nin 444 54 50 numaralı çağrı merkezine 24 saat iletebileceklerini söyledi.

Okullar Unutulmadı

Serdivan Belediyesi, aşırı kar yağışına bağlı olarak okul önlerinde ve bahçelerinde biriken karları da temizledi.

Öğretmen, öğrenci ve velilerin yanı sıra çocukları okullara taşıyan servis araçlarının da herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması için okul güzergahları tuzlanarak kar ve buzdan temizlendi.

Yusuf Alemdar; “Karla mücadelemiz aralıksız devam edecek”

Çalışmaların hava şartları mevsim normallerine dönene kadar devam edeceğini belirten Başkan Alemdar, “Karla Mücadele için tüm ekipman ve personelimizle 7/24 çalışmaya devam edeceğiz. Bu noktada vatandaşlarımızdan ricamız, herhangi bir kazaya veya olumsuz duruma meydan vermemek için araçlarının kış bakımlarını yaptırmaları ayrıca mutlak surette kar lastikleri ile yola çıkmaları. Vatandaşlarımız karla mücadele noktasında yollarla ilgili tüm taleplerini 24 saat boyunca belediyemizin 444 54 50 numaralı çağrı merkezine iletebilirler. Bu vesileyle ilçemizin 24 mahallesinde özveriyle çalışan tüm personelimize de birkez daha teşekkür etmek istiyorum.”  dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER