Yüce, Geyve’yi Güzel Günler Bekliyor

Geyve’de bayramlaşma programına katılan ve hemşerilerinin sıcak ilgisiyle karşılanan  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yapacağımız hizmetler ile Geyve’yi güzel günler bekliyor dedi.

Yüce, Geyve’yi Güzel Günler Bekliyor
banner3

Geyve Meydan Park’da düzenlenen bayramlaşma programına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, belediye Başkanı Murat Kaya, muhtarlar, siyasi parti ilçe başkanları, STK başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Geyve’yi Güzel Günler Bekliyor

Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın kısa bayramlaşma ve hoş geldiniz konuşmalarının ardından Başkan Ekrem Yüce, Büyükşehir’in yatırım ve hizmet eliyle Geyve’nin eksik kalan hizmetleri ve diğer büyük projelerin gerçekleşmesiyle hak ettiği yere geleceğini söyledi.

Geyve Bayat Grup Yolu

Yerel seçimler öncesi Geyve’den gelen taleplere lokal olarak cevap vermeye çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, artık hizmet zamanı.Bayramdan sonra Geyve’nin sorunlarını masaya yatıracağız. Geyve Bayat arasında uzun yıllar hizmet ve bakım görmeyen bir yolumuz var..Buraya Neşteri vuracağız inşallah..Duble yol düşünüyorduk ancak mahalle içlerinde büyük sıkıntılarımız olacak görünüyor.Geyve Bayat arasındaki yolumuzu genişleterek vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.Grup yollarımızdan yapılması gerekenleri programa alacağız. En acil neresi ise acil olan yerden başlayacağız. Grup yollarından asfaltlanmamış yol bırakmayacağız,dedi.

Tarım Fakültemiz Olacak

Geyve’nin tarımsal üretim merkezi olması sebebiyle bölgenin sebze ve meyve ambarı olduğunu ifade eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ilimize kurulan Sakarya Uygulamalı Bilimler Fakültesine bağlı Tarımsal Bilimler Fakültesi Geyve’de kurulacak.Böylece bölge hem cazibe merkezi haline gelirken diğer yandan da tarımsal üretime teorik destek de verilmiş olacaktır.

Yeni Stad Müjdesi

Geçtiğimiz yıllarda onca mücadele edilmesine rağmen bir türlü yapımı gerçekleştirilemeyen ilçe stadı için Başkan Yüceden müjde geldi.Başkan Yüce, Geyve Sanayi sitesi yanında hayvan Pazarı yanında yaklaşık 100 dönümlük yeni yerinde günümüz şartlarına uygun yeni zemini ve trübünü ile ilçemiz ile birlikte bölgemize yakışan bir stadı gençlerimizin hizmetine sunacağız, dedi.

Ürün Toplama Merkezi

Tarımsal üretimin merkezi olan Geyve ovasında üretici ile aracıların bir arada buluştuğu ürün toplama merkezi yapılacak. Umurbey ile diğer mahalle muhtarlarının  ürün toplama merkezi isteklerini cevaplayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Belediye Başkanımızın dediği gibi Geyvede 350 bin ton tarımsal üretim var.Bunun üretimiz ile birlikte satışı da ayrı bir sorun.Zaman zaman üreticinin de mağdur olduğu bu konuda üreticimiz ile ürünü tüketiciye ulaştıracak aracıların bir arada buluştuğu ürün toplama merkezi gerçekleştireceğiz.Yine Sanayi bölgesindeki yaklaşık 10 dönümlük arazinin bu iş için kullanılabilmesi için gerekli çalışmayı en kısa sürede gerçekleştireceğiz, dedi.

Program sonunda bayramlaşmaya katılan vatandaşlarla tek tek tokalaşan Büyükşehir belediye Başkanı Yüce, kaynaşmak ile birlik ve beraberliğimizi coşku içerisinde taçlandırdığımız bugün Sakarya ile Geyve ilçemizde de bu birlikteliği bir kez daha yaşadıklarını belirterek herkesin bayramını kutladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER