Yöresel Etkinlikler Stantlarına Akyazı'da Yoğun İlgi

Yöresel etkinlikler ve ürünleri ilçemizde tanıtmak adına Akyazı Trabzonlular derneğinin organizasyonu ile Akyazı’ya getirilen ve Akyazı Belediyesi tarafından da Kültürel ve Yöresel etkinlikler çerçevesinde destek verilen stantlara Akyazı halkı yoğun ilgi gösterdi.

Yöresel Etkinlikler Stantlarına Akyazı'da Yoğun İlgi
banner3

Akyazı Trabzonlular Derneği tarafından ilçemize getirilen ve Akyazı Belediyesi tarafından da destek verilen Yöresel ürünlerin satıldığı stantlara Akyazı ilçe halkı yoğun ilgi ve katılım gösterirken özellikle Karadeniz’e has tatların yer aldığı Karadeniz’in muhlaması, börekleri, poğaça ve açmaları, baklavası,  hakiki Trabzon ekmeği, pekmezler, tahinler, Sucuklar, bin bir çeşit baharat grupları,Trabzon sürmene bıçakları, yöresel kıyafetleri, , gibi birbirinden farklı yüzlerce ürün stantlarda boy gösterdi.

Stantlara alışverişiçin gelen ilçe sakinlerine her akşam saat 17.00’de Karadeniz’in sevilen sanatçıları da konserler vererek ilçe halkı konserler ve horonlar eşliğinde alışveriş yaptılar.

12 Mayıs Cuma günü, Açılışını; Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve bir çok katılımcı ile gerçekleştirilen; Akyazı Trabzonlular Derneği başkanı Ekrem Çoruhlu Akyazı’da gerçekleştirilen etkinlikle ilgili yaptığı konuşmasında “ Dernekler sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağı, halkın birlik ve bütünlüğünü bir arada halkı birbirine kenetleyerek tutan önemli kuruluşlardır. Yeri geldiğinde çokluğun da sesidir. Bölge halkının sesine kulak vermeli, arzu, dilek, istek ve şikâyetlerine ve tüm ihtiyaçlarına çözüm bulmak, çözümler oluşturmak adına sürekli çalışmalıdırlar. Aynı zamanda yaşlıları, yalnızları, mazlumu, yetimi ve engellilerimizi korumalı onların da haklarını gözetmelidir. Akyazı’da açılışını yaparak Karadeniz’in yöresel ürünlerini ilçe halkımızla buluşturduğumuz stantlarımız ilçemiz için hayırlı olsun. Geçtiğimiz yıl yaşadığımız hain kalkışmada karanlık geceleri aydınlığa dönüştüren ve darbeye dur diyen değerli halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ise konuşmasında “ Bu tür yöresel etkinliklere her zaman kapımız açıktır. Akyazı’da bulunan tüm etnik yapıların bu tür organizasyonlarını destekliyoruz bundan sonra da destekleyeceğiz. Bu çarşının da Akyazı’mıza bir renk getireceğine inanıyorum” dedi.

Akyazı Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak’a imzalı Trabzon Spor forması hediye ettiler.

Akyazı Trabzonlular Derneği’nin organizasyonu ile Akyazı’ya getirilen Akyazı Belediyesi tarafından destek verilen stantları ziyaret eden ilçe halkı hem Trabzonlular derneğine hem de desteklerinden ötürü Akyazı Belediyesine teşekkür ederek yapılan etkinlikten oldukça memnun olduğunu ifade ettiler.

Yöresel Etkinlikler stantları 21 Mayıs akşamına kadar Akyazı’da ürün tanıtımlarına devam edecek

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER