banner28

YOL ÇALIŞMALARI VATANDAŞI BIKTIRDI

Karasu Belediyesi tarafından başlatılan altyapı ve yol yenileme çalışmaları Karasulu vatandaşları bıktırdı. Sokaklarda ve kaldırımlarda yapılan çalışmalar sonrasında hiçbir önlem alınmamasına tepki gösteren vatandaşlar çalışmaların bir an önce bitmesini istiyor.

YOL ÇALIŞMALARI VATANDAŞI BIKTIRDI
banner3

“BÜYÜK SIKINTI ÇEKİYORUZ”

Çalışmaların yaklaşık 3 yıldır sürdüğünü ve bu sebeple büyük sıkıntılar çektiklerini ifade eden Mustafa Kaya isimli esnaf, “Yaklaşık 3 yıldır süren altyapı çalışmaları sebebiyle büyük sıkıntı çekiyoruz ve bunun bir an önce bitmesinden yanayız. Bu yükü hep beraber çekiyoruz, elimizden geldiği kadar sabırlı davranıyoruz. Her şey bizim için yapıldığından buna katlanıyoruz ancak vatandaş ve esnafın beklentisi bir an önce Karasu’nun ulaşım sorununun çözülmesi yönünde. Altyapı geçecek diye kazılıyor, yapılıp sonra hata oldu denilip tekrar yapılıyor. Bu sebeple bu sorunların birlikte çözülerek bu işlerin tamamlanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“HİZMETLER ZAMANINDA YAPILMALI”

Çalışmaların düzensiz yapılmasına tepki gösteren Mükremin Koç isimli vatandaş ise, “Çalışmalar zamanında ve düzenli şekilde yapılmıyor. Sağlık açısından bu çukurların etrafı kapatılmıyor. Normalde 1 haftada bitecek yol çalışması kazıldıktan sonra aylarca işlem yapılmıyor. Yapılan işler eksik ya da düzensiz yapılıyor. Karasu’nun damarı olan yollarda neredeyse 20 gündür çalışma var ancak iş bitirilemedi bir türlü. Yılda 1 kez yapılıyor, tam tatil sezonunda yapılıyor ve bunun göz boyama olduğunu düşünüyoruz. Vergi zamanında alınıyorsa hizmetlerde zamanında yapılmalı” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER