Yılmazer, Gazipaşa Sakinlerini Dinledi

Sapanca Belediyesi tarafından her mahallede ayda bir düzenlenen, Halk Meclisi toplantısının 10’ncusu Gazipaşa Mahallesi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan Başkan Aydın Yılmazer, yapılan hizmetleri tek tek sıraladı.

Yılmazer, Gazipaşa Sakinlerini Dinledi
banner3

Gazipaşa İlkokulu Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıya Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in yanısıra belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri ile mahalle sakinleri katıldı. Halk Meclisi toplantılarının sırayla her mahallede düzenlendiğini ifade eden Başkan Yılmazer, amaçlarının belediye olarak gözlerinden kaçan eksik ve sorunların tespiti ile vatandaşın önerilerini dinlemek olduğunu kaydetti.

2 BİN 800 METRE YAĞMUR SUYU HATTI

Göreve geldikten sonra 4 yılda Gazipaşa Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler veren Aydın Yılmazer, konuşmasında hizmetleri şöyle sıraladı;  “Gazipaşa, Güldibi Caddesi, İstanbuldere, Özgürlük Caddesi, Aslan, Akbaş, Birlik, Ferah, Remzi Odabaş, Çınar, Memioğlu, Demirci Sokaklara toplam 8 bin 100 ton asfalt atılması. Gazipaşa, Özgürlük Caddesi, Birlik, Akbaş, Ferah, Serçe ve Ortanca Sokak'a toplam 2 bin 800 metre yağmur suyu hattı döşenmesi ve yağmur suyu ızgaraları yapımı. Gazipaşa ve İstanbuldere Caddesi, Vanilya, Çömlekçi, Candan Sokak'a toplam 4 bin 500 metrekare duvar yapımı. Yedigöz Caddesi, SOFFDER önü, Vanilya ve Enginar Sokak'a toplam 13 bin 950 metrekare soğuk asfalt yapımı. Gazipaşa, İstanbuldere ve Özgürlük Caddesi, Birlik, Akbaş, Ferah ve Memioğlu Sokak'a toplam 7 bin metrekare beton kaldırım yapımı.

BİN 700 METREKARE YOL YAPIMI

Elma Sokak'a bin 700 metrekare yol yapımı. Gazipaşa muhtarlık binasının yapımı. Muhtarlık binasının yanına yeni bir park ve üç adet kamelya ile fitness aletlerinin konulması. Gazipaşa ve İstanbuldere Caddesi birleşim noktası ve kavşak yapımı. METEM Okulu aşçılık kısmı çevresi, parke yapımı ve çevre düzenlemesi. Gazipaşa İlkokulu dış cephe boyamaları, bitki budamaları, ot kesim ile genel temizlik işlerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi. Gazipaşa Anadolu Lisesi bitki ve ağaç budamalarının düzenli olarak yapılması. Camii etrafına fidan ekimi, peyzaj-düzenlemesi  genel temizliği, ot kesim ve ağaç budama işlerinin düzenli olarak yapılması. Gazipaşa İlkokulu arasındaki parkın çocuk oyun grubu, fitness aletleri, park içindeki aydınlatma direkleri, duvarları ile genel boya işlerinin yapılması. Gazipaşa üniversite yolunun genel peyzaj düzenleme işlerinin yapılması. SOFFDER kulübü binası yapıldı.

OKULLARA GERİ DÖNÜŞÜM KUMBARALARI

Etrafına çit bitkileri ekimi, genel peyzajı, temizliği ile hazır rulo çim seriminim yapılması. Mahalledeki alt geçit ve köprülerin genel bakım boya işlerinin düzenli olarak yapılması. Gazipaşa Mahallesi genelinde bulunan tüm sokak ve caddeler ile parkların ot kesimleri ve genel temizliklerinin düzenli olarak yapılması. Gazipaşa Mahallesi'nde tadilat gerektiren çocuk oyun grupları ile fitness aletlerinin bakımının rutin olarak yapılması. Parkın içinde bulunan halı sahanın tellerinin yenilenmesi ve direklerinin boyanması. Gazipaşa Mahallesi'nde bulunan okulların ilaçlamaları ve ibadethanelerin genel dezenfektasyon işlerinin her sene sterilizasyon cihazı ile yapılması. Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri düzenli şekilde çöp toplama programının gerçekleştirilmesi. Gazipaşa Mahallesi çöp konteynırı taleplerinin değerlendirilerek eksik olan tüm sokaklara konteynır bırakılması. Mahallenin Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri süpürge aracı ile süpürülmesi. Gazipaşa Mahallesi içerisinde bulunan okullara geri dönüşüm kumbaralarının konulması.”

VATANDAŞIN İSTEK VE ŞİKAYETLERİ

Başkan Yılmazer, konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin şikayet ve taleplerini de dinledi. Öte yandan, vatandaşlar tarafından yönetilen bazı sorular ilgili birim müdürleri tarafından cevaplandırıldı. Havva AYAŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER