banner28

YGS Adaylarına Serdivan'dan Tam Destek

Serdivan Belediyesi 12 Mart Pazar günü gerçekleşecek YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı) öncesi, sınava girecek öğrencilere görsel hafıza teknikleri ile destek oldu.

YGS Adaylarına Serdivan'dan Tam Destek
banner3

Sakarya Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda iki gün süren eğitim seminerine, farklı okullardan 12. sınıf öğrencilerinin yanı sıra çok sayıda mezun öğrenci de katılarak coğrafya bilgilerini pekiştirdi.

YGS Mantığı Kavrandı

40’ar dakikalık periyotlarda 8 saat süren eğitim boyunca öğrencilere, coğrafyaya dair her şey akılda kalıcı görsel sembollerle anlatıldı. Sınavlarda çıkmış ve çıkabilecek sorularla da pekiştirilen eğitim sonunda yükseköğrenim adaylarının YGS mantığını kavraması sağlandı.

Eğitim sonunda öğrencilere, seminerde öğrendikleri metodları sonradan tekrar uygulayabilmeleri için eğitim CD’si hediye edildi.

Sırada Tarih ve Edebiyat Var

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sınava girecek tüm adaylara başarı dileğinde bulunulurken, YGS’ye girecek adaylara yönelik görsel hafıza teknikleri ile verilen Coğrafya eğitiminin, daha sonraki seminerlerde Tarih ve Edebiyat branşlarında da verileceği ve tüm adayların eğitimlere ücretsiz olarak katılabilecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER