YERLİ OTO İÇİN EN UYGUN BÖLGEYİZ

Sakarya’nın yerli otomobil konusunda biçilmiş kaftan olduğunu söyleyen Vali Coş, “Yerli otomotiv sanayisi için en uygun bölge Sakarya'dır. Altyapısıyla, nitelikli insan gücüyle, jeopolitik konumuyla bu yatırım için biçilmiş kaftandır” dedi.

YERLİ OTO İÇİN EN UYGUN BÖLGEYİZ
banner3

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla Adapazarı Elegante Restoran’da düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Vali Hüseyin Avni Coş önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıya Valisi Hüseyin Avni Coş’un yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle basın mensupları katıldı.


‘BASIN KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜR’
Programda konuşan Vali Coş, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla buluştuk, sizlerin ve burada olmayan gazeteci arkadaşlarımızın çalışan gazeteciler gününü tebrik ediyorum. Hep birlikte nice mutlu bayramlara, günlere ulaşmayı diliyorum. Basın vatandaşımızın bilgi edinme hakkının temin edilmesinde en önemli bir araçtır, basın halkla köprü vazifesi gören önemli bir organdır” diye konuştu.


‘DENETİMİ ETKİN KULLANDIK’
“Bir yılı daha beraber geçirdik. Devletimizin bize verdiği görevleri en verimli şekilde kullanmaya özen gösterdik” diyen Vali Hüseyin Avni Coş, “Denetime, ihbar ve şikayetlerin değerlendirilmesine önem veren yönetim anlayışını ön plana çıkarmaya çalıştık. Amacımız üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek. Pek çok denetim göreviyle ilgili denetim etkinliğini temin etmeye çalıştık” diye konuştu.


‘BETON FİRMALARINA CEZA’
Geçtiğimiz yıl il genelinde yapılan denetimlerde beton değeri düşük firmalara ceza kesildiğini söyleyen Vali Coş, “Bina, inşaat kalitesi çok önem taşıyan hazır beton kontrolü de dahil olmak üzere ki bu firmaları sıklıkla denetleniyor. Yaptığımız denetimlerin arasında 14 firmanın betonunda yapılan testlerde problem olduğu, olması gereken değerlerin altında olduğunu tespit edip, yasal işlemleri gerçekleştirdik” dedi.


‘ADİL VE TARAFSIZ ŞEKİLDE’
2015 yılında gıda denetiminden, umumi açık yerlerin denetimine kadar, eğitim ve öğretim kurumlarından, sağlık kurumlarının denetlemelerine kadar pek çok konuya büyük önem verdiklerini söyleyen Vali Coş, “Tüketici hakem heyetlerine ulaşan ihbar ve şikayetlerin değerlendirilmesine kadar her alanda denetimle görevli olan arkadaşlarımızın görevlerini adil ve tarafsız şekilde gerçekleştirmesi için destek olduk” diye konuştu.


UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
Uyuşturucuyla mücadele yeni bir birim olan Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü’nün kurulduğunu ve hizmete başladığını söyleyen Vali Hüseyin Avni Coş, “İlimizdeki uyuşturucuyla mücadele konusunda İl Emniyet Müdürlüğümüzde bu faaliyetler Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğünün denetimindeydi, bu konunun önemine binaen Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ihsas edildi” dedi.


PERSONEL VE ARAÇ-GEREÇ
Vali Coş, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü hakkında bilgi vererek, “Buranın kuruluşunu gerçekleştirdik. Personel ve araç gerecini tahsis ettik. Çalışmalarımız devam ediyor. Jandarma da aynı şekilde bizim hatta uyuşturucu ile mücadelede amacımız sadece uyuşturucu ile mücadele değil, genel hizmette görevli polis ve Jandarma ekipleri uyuşturucu konusunda görevli ve yetkili olması, dikkatli olması gerekiyor” dedi.


YERLİ OTO VE SAKARYA
Sakarya’nın yerli otomobil konusunda biçilmiş kaftan olduğunu söyleyen Vali Coş, “Yerli otomotiv sanayisi için en uygun bölge Sakarya'dır. Altyapısıyla, nitelikli insan gücüyle, jeopolitik konumuyla bu yatırım için biçilmiş kaftandır. Yer seçiminde yapılacak bir yanlışlık daha sonra üretim maliyetlerinde problemler yaratır, rekabeti engeller. O yüzden muhakkak ki en uygun yer neresi ise iktisadi açıdan da orasının yapılması lazım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER