Yeni Yağmur Suyu Kanalı İle Destek

Akyazı Belediyesi Fen işlerine bağlı teknik Akyazı’nın üst yapısı kadar Alt yapısına da ne denli önem verildiğini Ömercikler mahallesinde 200 metrelik büz döşeme çalışmasıyla kanıtlıyor.

Yeni Yağmur Suyu  Kanalı İle Destek
banner3

 

Akyazı genelinde sürdürülen Fen işlerine bağlı 5 farklı ekip ilçe genelinde teknik çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Akyazı Belediyesi Fen işlerine bağlı teknik ekipler tarafından Ömercikler mahallesi alt yapısına destek olması ve olası sel yağmur gibi doğal etkenlerden mümkün olduğu kadar az etkilenilmesi amacıyla yaklaşık 200 metrelik büz döşemesi ile üst yapı kadar Alt yapıya da ne kadar çok önem verildiğini kanıtlıyor

Ömercikler mahallesine bağlanan 200 metrelik büz döşeme çalışması ile bu mahallede olası yağmur ve sel gibi taşmaların önüne geçmesi hedeflenirken yağmur suları ise döşenen 200 metrelik borular aracılığı ile Karacasu deresine aktarılacak.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı “ İlçemizin alt yapısında bu zamana kadar yaptığımız çalışmalar ile ilçemizin yağmurdan kardan ve benzeri unsurlardan mümkün olduğu kadar etkilenmemesi adına çaba ve gayret gösterdik. Göreve geldiğimiz zamandan bu güne kadar şehrin alt yapısında önemli anlamda büyük değişiklikler yaptık yeni eklenen bir çok yağmur suyu hatlarımızla alt yapımızı daha akıcı daha rahat bir hale getirdik. İlçemiz genelinde de bu çalışmalarımızı devam ettirip hem alt yapısı ile hem üst yapısı ile modern ve güzel bir Akyazı’yı oluşturma gayretimiz her zaman devam edecektir. ” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2013, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER