banner28

Yedirenk'ten TÜVASAŞ Gezisi

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği 22 farklı ülkeden 35 öğrenci ile TÜVASAŞ a teknik gezi düzenledi.

Yedirenk'ten TÜVASAŞ Gezisi
banner3

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı  Mehmet Ali Akpınar;

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği olarak Sakarya üniversitesinde eğitim gören uluslar arası öğrenci arkadaşlarımız ile her yıl yapmış olduğumuz Teknik gezi kapsamında farklı mühendislik alanlarında öğrenim gören kardeşlerimiz ile Türkiye’nin gözbebeği olan ve Sakarya’da bulunan Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. yi ziyaret ettik ve Tüvasaş mühendislerinin teknik aktarımlarından teorik ve pratik olarak Türkiye vagon sanayi’nin İmalat, Onarım, Elektrik ve Elektronik işlemler, Kimyasal, Boji Fabrikaları ve Arge çalışmalarını öğrenme fırsatını bulduk.
               

 Geziye ; Asya, Afrika, Orta doğu, Balkanlar ve Kafkasya bölgelerinden ; 35 Kişi 22 ülke (Ürdün, Mısır, Suriye, Afganistan, Kazakistan,Hindistan, Madagaskar, Gine, Pakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Tacikistan,Bangladeş, Gürcistan, Çad, Malezya, Endonezya, Moğolistan, Kırgızistan, Somali, Arnavutluk ve Filistin) olarak Türkiye Vagon Sanayi A.Ş Teknik gezimizi gerçekleştirdik. Gelen öğrencilerimiz Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinden Mühendislik ve Elektrik Elektronik alanında eğitim alan Uluslararası öğrencileri kapsamıştır.

Teknik gezi kapsamında bizlere desteğini esirgemeyen Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne, Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Yaşar Kahraman’a, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş Genel Müdürlüğüne, Tüvasaş Elektrik Elektronik Mühendisi Elektrik imalat amiri Mutlu Ertuğ’a, Tüvasaş Eğitim koordinatörü Mustafa Aracı’ya ve emeği geçen tüm dost ve arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi borç biliriz dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER