banner28

Yedirenk Serdivan Anadolu İmam Hatip Lisesinde

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği misafir öğrenciler ile Serdivan Anadolu İmam Hatip Lisesinde “Ülke Tanıtımı Programı” düzenledi.

Yedirenk Serdivan Anadolu İmam Hatip Lisesinde
banner3

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği  çalışmaları kapsamında Mısır, Filistin, Gine Bissau ve Yunanistan ülkeleri Serdivan  Anadolu İmam-Hatip  Lisesi öğrencilerine tanıtıldı. Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği üyesi misafir öğrenciler  ülkelerini coğrafi, ekonomik, siyasi, etnik ve kültürel boyutlarıyla anlattılar. Özellikle yemek kültürü, turizm ve spor konularında öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan öğrenciler ülkelerinin yemeklerini, Türkiye ile benzerlik ve farklılıklarına değindiler. Yunanistan’ın Türk kültürüne yakınlığı, Gine Bissesau, Mısır ve Filistin ile farklılıkların çokluğu vurgulandı.
 

Program sonunda merak edilen konularda sorular cevaplandıktan sonra uluslararası öğrenciler de kendi ülkeleri ile ilgili  sorular sordular .

 Yedirenk Uluslarası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Akpınar , “Daha önce de Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi , Sosyal Bilimler Lisesi gibi bir çok okula ülke tanıtım programlarına  katıldık. Sakarya’da farklı birçok okulda ülke tanıtımı yapıyoruz.Bugün ki etkinliğimiz de çok güzel geçti. Okul idarecilerimize ve tüm öğrencilere teşekkür ediyorum dedi.

Serdivan Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticileri Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğine program için teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER