Yedirenk SAKVA'da Buluştu

Yedirenk Uluslar arası Öğrenci Derneği 35 farklı ülkeden 80 misafir öğrenci ile SAKVA ‘yı ziyaret etti.

Yedirenk SAKVA'da Buluştu
banner3

 Sakva Genel Müdürü Mehmet Ersöz  Vakfın tanıtımı ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek uluslar arası  öğrencilerin bu çalışmaları mezun olduktan sonra kendi  ülkelerinde sivil toplum kuruluşu çalışmalarında yer alarak yardımlaşma bilincinin geliştirilmesi ve uygulanılmasında yer almalrını tavsiye etti.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar ,  Sivil Toplum Kuruluşları ziyaret programlarımız çerçevesinde misafir  öğrenci kardeşlerimiz ile SAKVA ’ya   ( Sakarya Sosyal ve Kültür Vakfı)  misafir olarak ziyarette bulunduk.  Ziyarete bizimle birlikte  35 farklı ülkeden 80 Uluslararası öğrenci kardeşimiz katıldı.  Programımıza Nijer’li öğrencimiz hafız  Ebubekir Muhammed Muhtar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladık. Davetimize icabet eden tüm öğrenci kardeşlerimize ve özellikle bbu güzel ev sahipliğinden dolayı SAKVA yöneticilerine ( Sakarya Sosyal ve Kültür Vakfı)  teşekkürlerimizi sunarız dedi.

Konuşmaların akabinde tüm öğrencilere yemek ikramı yapıldı. İslam ümmetinin bir arada omuz omuza olacağı günlerin geleceği için dua ve niyazda bulunularak ziyaret sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 07:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER