banner28

Yazar Ramazan Kayan; Sakarya MÜSİAD'ı Ağlattı

MÜSİAD Sakarya Şubesi Eğitim ve Kültür Komisyonu’nun “Oku, Dinle ve Yaşa!” etkinliğinin konuğu olan Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan; ‘Mavi Kırmızı’ adlı kitabını anlattı. Yazar Ramazan Kayan; adeta duygulu anların yaşandığı konferansında, Mavi Marmara Gemisi’nde şahit olduğu Şehit Furkan Doğan’dan yola çıkarak, “Bir şehide Şahitliğim” konusunu ele aldı.

Yazar Ramazan Kayan; Sakarya MÜSİAD'ı Ağlattı
banner3

KAYAN: “Bir şehide Şahitliğim”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin Eğitim ve Kültür Komisyonu Başkan Gökhan Erkan ve Yönetim Kurulu; kültürel etkinlikleri çerçevesinde “Oku, Dinle ve Yaşa!” konulu program düzenledi. AKM’de gerçekleşen konferansa; “Mavi Kırmızı’ adlı kitabın yazarı Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan konuk oldu. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, Komisyon Başkanları ve Yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu konferansında; Yazar Ramazan Kayan; “Mavi Kırmızı’ adlı kitabının içeriğini anlatarak, Mavi Marmara Gemisi’nde şahit olduğu Şehit Furkan Doğan’dan yola çıkarak, “Bir şehide Şahitliğim” konusunu ele alırken, salonu doldurun yüzlerce işadamı ve davetli adeta duygulu anlar yaşadı.

 

COŞKUN: Dinimiz tevhid dinidir

 

Konferans’ın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; MÜSİAD’ın öncelikle ekonomiyi temsil eden bir işadamları derneği olduğunu vurgulayarak; “Fakat bugüne kadar eylemlerimiz ve söylemlerimizle ifade etmeye çalıştığımız gibi, MÜSİAD’ın gündemi sadece iktisatla sınırlı değil ve hiçbir zaman da öyle olmadı. Eğer öyle olsaydı, ekonomiyi diğer bilimlerden ayırarak, yalnızca matematiğin bir uygulamasına dönüştürmeye çalışan varoluş anlayışına yönelik eleştirilerimizin de bir anlamı kalmazdı. Biz, kâinattaki bütünselliği kavramak ve bu hakikate göre davranmakla sorumluyuz. Dinimiz tevhid dinidir. MÜSİAD’ın gündemi, yalnızca Türkiye'nin ekonomisi değil, Türkiye’nin bütün meseleleridir. Biz, yalnızca ekonomik büyüme için değil, topyekûn kalkınma için çalışıyoruz. Bu nedenle, bir düşünce kuruluşu gibi toplantılar düzenliyor, bireysel ve toplumsal konuları masaya yatırıyoruz. Eğitim Kültür Komisyonumuzun “Oku, Dinle, Yaşa” etkinliği, bu bakımdan, fikir sahasına canlılık katan anlamlı bir faaliyettir. Etkinliğimizin konusu, kâinatı yaratan Rabbin adıyla okumakla mükellef kılındığımız “Oku” buyruğudur. Öncelikle programımızı teşrif eden Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan hocamıza, Programımızı hazırlayan Eğitim Komisyonumuza, siz değerli üyelerimize ve misafirlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER