banner43

YAZ SEZONU BAŞLAMADAN GİDECEK Mİ?

Mavi Bayrak alan Karasu Sahili’nde 2 ay önce bir geminin demirlendikten sonra çıkan fırtına sebebiyle sahile doğru sürüklenen ve sahile 50 metre mesafedeki kayalıklara çarparak durabilen gemi çevreyi kirletmeye devam ediyor.

YAZ SEZONU BAŞLAMADAN GİDECEK Mİ?
banner3

“GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ”

Karasu Sahili’nde 2 ay önce meydana gelen olay sonrası artan kirlilik ve balık ölümleri sebebiyle vatandaşlar geminin bir an önce kaldırılmasını istiyor. Mavi Bayrak ödülü alan Karasu Sahili’nde yaşanan kirliliğin yaz sezonunu başlamadan bitirmesinden korkulurken Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise, “Bu durum Karasu’ya zarar veriyor. Sahilimizin daha fazla kirlenmeden bir an önce bu batık geminin kaldırılması gerekiyor. Bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

 

“BALIKLAR ÖLÜYOR”

Karasu Sahilinin 2 aydır ciddi oranda kirlendiğini ifade eden Yücel Turan isimli vatandaş, “Bu gemi 2 aydır burada duruyor. Kenardaki atıkları görüyorsunuz, sahil boyunda yağ sızıntısından dolayı kirlilik var. Yarın sezon açıldığında insanlar buradan denize girmek isteyecekler ama giremeyecekler. Vatandaş bu geminin kaldırılmasını istiyor, zaten hacizli olan bu geminin bir an önce buradan kaldırılmasını istiyoruz. Yunuslar ölüyor, balıklar ölüyor burada. Şuanda sezon açılmadığı için insanlar henüz gelmedi ama geldiklerinde burada yüzemeyecekler” ifadelerini kullandı.

 

DENİZE GİRMEK İSTEMİYORLAR

Çevrede yaşayan ve sık sık denize girdiğini söyleyen Batuhan Bulut isimli çocuk ise artık denize girmek istemediğini söyleyerek, “Ben burada yüzdüm ama ayağımı petrol kapladı, elimle silmeye kalktım elimde petrol kaplandı bende hemen dışarı çıktım denizden” şeklinde konuştu. Şimdi vatandaşlar Turizm Bakanlığı ve Karasu Belediyesi’nin bir an önce gerekli çalışmayı yaparak çevreyi kirleten bu geminin sahilden kaldırılmasını bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER