banner28

Ve Sakarya MÜSİAD'ta Başkan Yaşar Coşkun

MÜSİAD 17. Olağan Genel Kurulu SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Genel Başkan Olpak ve Vali Coş’un da katıldığı Genel Kurulda MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin yeni Başkanı Yaşar Coşkun oldu.

Ve Sakarya MÜSİAD'ta Başkan Yaşar Coşkun
banner3

MÜSİAD Sakarya Şube Müdürü Emre Ozan’ın sunumuyla Orhan Cami İmam Hatibi Alaattin Beşel’in Kuran-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi’nin Genel Kurul’una; Sakarya  Valisi  Hüseyin Avni Coş, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, 25. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Sakarya Düşünce Platformu Başkanı Hasan Demir, Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Hak-İş Sakarya İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, SAMOB Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Çokal, MÜSİAD Genel Başkan yardımcısı Bekir Sami Nalbantoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

 

İşte yeni YÖNETİM KURULU

 

Divan başkanlığına MÜSİAD Sakarya Şubesi 2. Dönem Başkan Necati Atalay’ın, Divan Başkan yardımcılığını MÜSİAD Sakarya Şubesi Kurucu Başkanı Ahmet İşgüzar ve Divan Katip üyeliğine ise İsmail Eminler’in yaptığı genel kurul sonrasıYaşar Coşkun Başkanlığı’ndaki MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin 6. Dönem yeni Yönetim, Denetim Kurulu üyeleri de şöyle oluştu: Yönetim Kurulu: “Zafer Boz, Salih Bakkaloğlu, Baytun Talha Sunman, Mustafa Gavasoğlu, İsmail Filizfidanoğlu, Özcan Nalbant, Muhammet Çapoğlu, Semih Gülşan, Burhan Şen, Eyüp Tuncer, Dursun Döğer, Kadir Ahmet Tecelli, İsmail Koç ve Gökhan Erkan Denetim Kurulu: Enver Tok, Mustafa Kaytaz ve Yunus Tever seçildi.

 

GENÇ: “MÜSİAD’lı olmaktan gurur duyuyorum”

Kurulun açılış konuşmasını yapan MÜSİAD 5. dönem Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç;   Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, Sakarya’da iş çevrelerinin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi amacıyla kentte teşkilatlandıklarını belirterek, “Camiasında olduğumdan gurur duyduğum MÜSİAD’ta 2 yıl Başkanlık yapmaktan onur duydum. Bu bayrağı birlikte çalıştığım yardımcım Yaşar Coşkun’a devrediyorum. Yaşar Coşkun’un bu bayrağı daha ileri taşıyacağına inanıyorum” dedi.

 

COŞKUN: “Şubemizi her alanda en iyi şekilde temsil edeceğiz”

Konuşmasına; “Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin bir davayla kurulduğunu ifade ederek başlayan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; “Bu ülke topraklarına ait olan ve insanın kendi özüne yabancılaşmasına karşı olan, paranın ticaretin amacı değil de bir araç olduğuna inanan bir avuç insan sayesinde kuruldu. Bu inançla 1998 yılında kurulan ve 18. yılını dolduran şubemizde, bizden önce görev alan başkanlarımıza ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Ülkemiz büyümeye devam edecekse, bu, hükümetimizin desteği ve işadamlarımızın gayreti ile olacaktır. Yeni yönetim kurulunu oluştururken sektörünü en iyi temsil edecek arkadaşlarımızı, masanın etrafında toplamaya çalıştık. Oluşturduğumuz yeni yönetim kurulu ile MÜSİAD’ın önceden belirlemiş olduğu ilke ve değerleri paylaşarak üye sayımızı arttırmak, üyeler arasında iletişim ve dayanışmayı geliştirmek kendi içimizde sağladığımız bu birlik ve beraberlik ruhu ile Sakarya’mızın maddi ve manevi anlamda daha da yükselmesini hedeflemekteyiz. İnsanları birbirine bağlayan, fikirler, duygular ve inançlardır. Bu esasın üzerine kurulmuş, gönüllülük ilkesi ile çalışan, MÜSİAD’ın bir gönüllüsü olarak, Ülkemizin sosyal, kültürel, siyasal, ekonomik, bilimsel ve teknolojik yönden kazanması ve kalkınması için elimizden gelen gayreti gösterirken, bu gücü de siz değerli üyelerimizden alacağız. Ülkemizin zor günler geçirdiği şu günlerde birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek güven, istikrar ve huzur için, MÜSİAD ailesi olarak daha fazla çalışmalı, daha fazla üretmeli ve daha fazla iş alanları sağlamalıyız. Sözlerimi tamamlarken, yeni yönetim kurulumuzun çalışmalarının ve yeni dönemdeki hedeflerinin öncelikle Sakarya’mıza, ülkemize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan temenni ederim. Bizlere vermiş olduğunuz bu kutlu görev için siz değerli üyelerimize şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca 5. dönemde görev alan arkadaşlarımıza da buradan teşekkür etmek istiyorum. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğimizin “Yüksek Ahlak ve Yüksek Teknoloji” anlayışına uygun olarak var gücümüzle çalışacağız. Şubemizi her alanda en iyi şekilde temsil ederek, aldığımız bu bayrağı daha yukarılara taşıyacağız.  Siz değerli üyelerimizin çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmayacağına güveniyor katılım ve desteğiniz için tekrar şahsım ve yeni yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Dedi.

 

OLPAK: “Ne ağır imtihandır, başındaki Sakarya”

Konuşmasına; Necip Fazıl’ın, “Ne ağır imtihandır, başındaki Sakarya” diyerek konuşmasına başlayan MÜSİAD Genel Başkanı Nail OLPAK, “Bugünlerde, başımızdan ağır bir imtihan geçiyor. Terör olaylarının sayısı ve şiddeti artıyor. Üzüntümüz, giderek büyük bir öfkeye dönüşüyor. Ama, metanetimizi kaybetmiyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. MÜSİAD’ın temeli atılan yeni hizmet binası hakkında da bilgi veren ve görev yaptığı 5 yıl boyunca gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi veren Olpak konuşmasına şöyle devam etti: “Daima bu çizgide hareket eden MÜSİAD olarak, dün çok güzel bir organizasyon yaptık. Her geçen gün daha da büyüyen MÜSİAD'ımızın YENİ GENEL MERKEZ KOMPLEKSİNİN temelini attık. Yolculuğumuza, Mecidiyeköy’de bir ofiste başlamıştık. Sonra, Sütlüce’deki binamıza taşındık. Yıllar geçti, MÜSİAD ağacı büyüdü. Çalışma arkadaşlarımız ve misafirlerimiz çoğaldı. Programlarımız çoğaldı, davetlilerimiz ve katılımcılarımız çoğaldı. Bu bereket, mevcut binamıza sığmaz oldu. Bir süredir, daha büyük ve fonksiyonel bir mekâna ihtiyaç duyuyorduk. Hamdolsun, bu değişimi birlikte gerçekleştirmek de, bize nasip oldu. Şimdi, Sütlüce’den Yenibosna'ya geçiyoruz. Biz, oturduğu yerden şikayet edip, işlerin düzelmesini bekleyenlerden değiliz. İşleri düzeltmek için ayağa kalkanlarız. Elini taşın altına koyanlarız. Ve ellerimiz birleştikçe, inşallah taşları daha kolay taşıyacağız. Sözlerime son verirken; 5 yıllık Genel Başkanlık görevim boyunca, sırtımdaki yüke omuz veren YK üyelerime, Şubelerime, Başkanlarıma, Komisyonlarıma, tüm üyelerime ve amatör bir ruhla görev yapan Profesyonel Kadroma teşekkür ediyorum. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanlığı görevini başarıyla yürüten ve bugün görevini devredecek olan Ahmet Genç kardeşime, Sakarya MÜSİAD YK üyelerine ve onların şahsında, yurtiçi ve yurtdışındaki bütün başkanlarımıza ve YK üyelerine teşekkür ediyorum. Görevi devralacak Sakarya MÜSİAD'ın yeni Başkanı Yaşar Coşkun kardeşimi ve Yönetim Kurulunu şimdiden tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyorum.  Genel Kurulumuzu teşrif eden Sayın Valim ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER