banner28

'Vatan Millet Evet Diyor'

Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) Türk Milliyetçileri Vatan Millet Evet Diyor adı altında düzenlediği 3.cü Konferans'ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İletişim Daire Başkanı Dr.Mücahit KÜÇÜKYILMAZ Cumhurbaşkanlığı Seçim Sistemini anlattı.

'Vatan Millet Evet Diyor'
banner3

Önceki Akşam Serdivan Kültür Merkezi’nde, Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) Sakarya İl Başkanlığı Üniversite Birimi tarafından düzenlenen Türk Milliyetçileri Vatan Millet Evet Diyor adlı konferansta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İletişim Daire Başkanı Dr.Mücahit KÜÇÜKYILMAZ,16  Nisan Referandum’u ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında bilgi verdi.

Konferansa Alperen Ocakları Eski Genel Başkanı Eyüp Gökhan ÖZEKİN,Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki TOÇOĞLU, Serdivan Belediye Başkan’ı Yusuf Alemdar, Serdivan AK Parti İlçe Başkan’ı Osman Çelik, MBD Genel Başkan’ı Erdem Ercan, MBD il ve ilçe başkanları,  daire başkanları, STK temsilcileri  ve çok sayıda MBD’liler katıldı.

Serdivan Kültür Merkezi'nin tıka basa olduğu salonda MBD Genel Başkan’ı Erdem Ercan,  

Milli anayasa vurgusu yaparak, seçilme yaşının 18 e indirilmesinin gençlerimizin sorunlarını, isteklerini meclis çatısına taşımakta kolaylık sağlayacağını, seçme becerisine sahip olmanın seçilme becerisinden yoksun olmasının doğru olmadığını bu maddenin Türk gençliği için fırsat olduğunu söyledi.

15 Temmuz  Sonrası Sistem Değişikliği İhtiyaç Oldu

MBD Genel Başkan’ı Ercan 15 Temmuz Darbe Girişimi ardından ülkemizde bir yönetim sistemi değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirterek “ 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışmasının toplumsal ve siyasal alana yüklediği mecburi durum  nedeniyle daha güçlü ve milli birliğini sağlayan bir ülke olmamız için 16 Nisan Referandumu’nda Evet oyu verilmesi gerekiyor.”

Evet İçin MBD Sokaklarda ve Meydanlarda

Referandum’da evet çıkması için MBD’nin 16 il ve yüzlerce ilçe teşkilatı olarak var güçleriyle sahada ve meydanlarda olacakların ifade eden Ercan “  Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına, güçlü ve milli iktidara, Türkiye’nin diriliş ve toparlanmasına Evet diyoruz. Biz Türk ve Türkiye düşmanlarının bozgunu için Evet diyoruz. Türk Milliyetçileri’nin liderleri Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, Alpaslan Türkeş ve Devlet Bahçeli Evet dediği için Evet diyoruz. Bu bir siyasi bir seçim değil mesele Vatan o yüzden Evet diyoruz.Ülkemizin başındaki baş komutan Recep Tayyip Erdoğan'ın varlığı içi Evet diyoruz. ” dedi.

 Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İletişim Daire Başkanı Dr.Mücahit Küçükyılmaz konuşmasında 18 maddeyi anlatarak “Bir takım çevreler tarafından lanse edildiği gibi sistemi tek ele toplayarak tıkama üzere şekillendirilmiş değil, ilerleyen günlerde sistemin tıkanmasına mani olacak bir sistem inşa edilmek istenilmektedir” dedi.     

SBB Başkanı Zeki Toçoğlu ise konuşmasında şunları ifade etti; “Özellikle böylesine mühim süreçlerde Stk ların ve genç nüfusun çalışmalar içerisinde bulunmasından memnuniyetini dile getirerek MBD Genel Başkanı Erdem Ercan nezdinde tüm Dernek yönetici ve üyelerine teşekkür etti.”                   

Alperen Ocakları eski Genel Başkanı Eyüp Gökhan Özekin yaptığı konuşmada; “Geçmişte de olduğu gibi bugünde Devlet bekası söz konusu olduğunda canhıraş mücadele vermeliyiz, nizamı alem düsturumuzun buyruğu olan Devlet Bekası anlayışı Ülkemizin dönüm noktası denilecek bu dönemde üzerimize düşeni yapmak Milli duruşa sahip her bir ferdin asli görevidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER