banner28

VALİDEN KESİN TALİMAT 'O EVLER YIKILACAK!'

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, dere yataklarında bulunan ve sel baskını riski altında bulunan evlerin tam tespiti için DSİ’ye talimat verdiklerini açıklayarak, “DSİ bu evlerin tam tespitini yapacak. Tespitin ardından evlerin tamamını yıkacağız” dedi.

VALİDEN KESİN TALİMAT 'O EVLER YIKILACAK!'
banner3

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, dere yataklarında bulunan ve sel baskını riski altında bulunan evlerin tam tespiti için DSİ’ye talimat verdiklerini açıklayarak, “DSİ bu evlerin tam tespitini yapacak. Tespitin ardından evlerin tamamını yıkacağız” dedi.

DSİ DEVREDE

2014 ve 2015 yıllarında meydana gelen taşkınlar sonucunda gündeme gelen ve büyük tehlike arz eden nehir yataklarında yer alan evler ile ilgili AFAD’ın yaptığı incelemenin ardından, şimdide Devlet Su İşleri tarafından gerekli tespitlerin yapımına başladı. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş bu evlerin tespiti konusunda DSİ’ye de talimat verdiklerini açıkladı.

İNCELEME YAPILACAK

Konu hakkında konuşan Coş, “Bu evler konusunda DSİ’ye gerekli talimatı verdik. DSİ burada incelemelerini yapacak. Yıkılması gerekenleri tam olarak tespit ederek bunları bize bildirecekler. Bildiğiniz gibi dere yatakları kamunun hüküm ve tasarrufu tamamen kamunun elinde. Burada ki tasarruf devlete ait” dedi.

KONUT İŞGALİ

Dere yataklarında ki işgalin ve burada yapılan konutların derelerin akış rejimini engellediğine dikkat çeken Coş, “Bu akış rejiminin engellenmesi tehlikeli oluyor. Buna müdahale edeceğiz. DSİ’nin tam tespiti sonrasında bize bildirilen evlerin tamamını yıkacağız” diye konuştu. Dere yataklarında yer alan evler hakkında daha önce AFAD’da bir inceleme yapmış ve evlerin afet riski taşıdığını belirlemişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER