banner28

Vali Coş'tan Emekli Öğretmenlere Ziyaret

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Vali Coş'tan Emekli Öğretmenlere Ziyaret
banner3

Öğretmenlerin gelecek nesillerin yetişmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Vali Hüseyin Avni Coş, yayınladığı mesaj ve katıldığı programların dışında hayatta olan en yaşlı emekli öğretmenleri de evinde ziyaret ederek Öğretmenler Günün kutladı.

EVLERİNDE ZİYARET ETTİ

 

Vali Coş, ilk olarak Adapazarı Karaman Mahallesi’nde oturan Gülsen Sarıöz’ü ziyaret etti. Sarıöz, binlerce öğrenci yetiştirmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, ziyaretten dolayı da çok memnun olduğunu ifade etti.

 

Vali Coş’un ikinci durağı ise Adapazarı Karapınar Mahallesi’nde yaşayan 96 yaşındaki emekli öğretmen Mehmet Topaloğlu’nun evi oldu. Topaloğlu, eğitimin beşikten mezara devam ettiğini dile getirerek, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu ve eğitimcilerin bu anlayışla hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Mehmet Topaloğlu, Vali Coş’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

“ELİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİZ”

Vali Coş, “Yüzlerce, binlerce öğrenci yetiştiren eli öpülesi değerli öğretmenlerimiz yıllar önce emekli olmalarına rağmen hala yaşadığı toplumla bilgi ve birikimlerini paylaşıyor olması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bu vesile başta Başöğretmen Atatürk’ü rahmetle, şükranla ve minnetle anıyoruz.  Şehit öğretmenlerimizi ve vefat eden öğretmenlerimize rahmet diliyoruz. Emekli olup da hala toplumumuzun içinde topluma rehberlik eden emektar öğretmenlerimize sağlık ve afiyetler diliyorum. Görevli öğretmenlerimize de başarılar temenni ediyorum. Sevdikleriyle beraber daha nice öğretmenler gününe ulaşmalarını yüce Allah’tan diliyorum.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER