VALİ Çakacak: ' Hiç Bir Başarı Tesadüfi Değildir'

Geyve İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ( GİMDER ) ve SİMDER’in davetlisi olarak , Sakarya ilimizin yetiştirdiği üst düzey bürokratlardan Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak ve ilimizin yetiştirdiği 2012- 2013 yılları Dünya ve Avrupa

VALİ Çakacak: ' Hiç Bir Başarı Tesadüfi Değildir'
banner3

Toplantıya Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak,  Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Enes Erkan, GİMDER Yönetim Kurulu Kurucu Başk. Mutlu Ertuğ,  SİMDER Yönetim Kurulu Başk. Nafi Özdin ve Yahya Bakır katıldı.
Toplantıda Vali Çakacak;  1978 yılında Sakarya İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan bu zamana kadar     başarılarımda tesadüfi olmadığını, çalışarak sebat ederek gerçekleştiğini  söyleyerek;  hiç bir başarı tesadüfi oluşmadığını belirtti. Valilik yaptığım iller de  gezdiğim okullarda, yurtlarda öğrencilere bunu hep dile getirdiğini belirterek; ”  Başarının sırrı; niyet etmek, karar vermek ve hepsinden önemlisi azimle uygulamaktır. Başarının yüzde sekseni, doğru zamanda doğru yerde olmaktır. Başarının kesin olan tek ölçüsü, sizden beklenenden daha iyi hizmet vermek ve azimle çalışmaktır. Bizleri mezun olduğumuz okullarımızda  Sakaryalı bir Vali olarak  davetinizden çok memnum oldum, inşallah en kısa zamanda Geyve İmam-Hatip Lisesinde ve Sakarya İmam-Hatip Lisesinde öğrencilerle beraber söyleşiler yapmak  beni çok onurlandırır. ‘ açıklamasında bulundu.
Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu  Enes  Erkan;”  İnsanlar nereye yelken açtığını bilmedikçe, hiçbir rüzgâr doğru rüzgâr değildir. Hayatta büyük şeyler başarmış olan herkesin büyük bir amacı olmuştur; bunlar gözlerini yüksekteki bir hedefe, bazen imkânsız görünen bir hedefe dikmişlerdir. Eğer bir insan hayalleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlerse beklenmedik bir anda başarıyla kucaklaşır. Bunları hayatımda Dünya ve Avrupa Şampiyonasında yaşadım, Milli marşımızı  gurbette tüm dünyaya duyurmak inanılmaz gurur vericiydi, bunu bundan sonraki yıllarda da Allah Nasip ederse devam ettireceğim. Bende Sakaryalı Sporcu olarak Sayın valim gibi Geyve İmam-Hatip Lisesinde ve Sakarya İmam-Hatip Lisesinde öğrencilerle beraber söyleşiler yapmak  beni de  çok onurlandırır. ‘ açıklamasında bulundu.
GİMDER Yönetim Kurulu Kurucu Başk. Mutlu Ertuğ, yaptığı açıklamada okullarımızdan mezun Sayın valimize , dünya şampiyonumuza  açıklamalarından ve temennilerinden dolayı teşekkür ederek; “ okullarımıza davet etmeye başlayacağımız Sakarya’ nın yetiştirdiği değerleri,  öğrencilerle buluşturacağız. Böylelikle okulumuzda ki öğrencilerimiz okudukları  imam-hatip okullarında valilerin, dünya şampiyonların  çıkmamasının hiçbir nedeni olamayacağını, azimle çalışmak başarının temeli olduğunu görmüş olacaklar. GİMDER  derneğimizin  öncülüğünde yapımını yürüttüğümüz  Yeni Geyve İmam-Hatip Lisesi  ve    Yeni  Geyve İmam-Hatip Orta okulları fiziki imkanları ile ilçemizin en modern okulları olacak.  Allah izin verirse Geyve merkezimize yakın , Geyve Ana okulun yanındaki arsaya  temmuz ayı içerisinde Yeni Geyve İmam-Hatip Orta okulunun temelini atacağız, GİMDER olarak Yeni Geyve İmam-Hatip Lisemizin yapımında olduğu gibi imam-hatip orta okulumuzun inşasında çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Geyve halkı çocuklarını imam-hatip okullarına göndererek okullarımıza sahip çıkacağını umuyor,  gelecekte Geyve İmam-Hatip  okullarımızdan valiler ve dünya şampiyonları bekliyoruz. “ açıklamasında bulundu.

Geyvemedya/Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER