Vali Büyük, Arifiye'de İncelemelerde Bulundu…

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, 13 Mayıs Salı günü Arifiye Kaymakamı Mehmet Ünal'ı makamında ziyaret ettikten sonra, Arifiye Kaymakamı Mehmet Ünal ve Ak Parti Arifiye İlçe Başkanı Ethem Çınar eşliğinde, Arifiye Belediyesini ziyaret etti.

Vali Büyük, Arifiye'de İncelemelerde Bulundu…
banner3


  Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Başkan Yardımcıları Lütfü Tansı,  Adnan Ağırman ile Şube Müdürleri tarafından karşılanan Vali Büyük, Başkan İsmail Karakullukçu'yu 30 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden Belediye Başkanlığına seçilmesi nedeniyle tebrik ederek, yeni dönemde de başarılarının devamını diledi.
Vali Büyük, yaptığı açıklamada;"Arifiye, tüm yolların kesiştiği jeopolitik konumda olan, üç beldenin birleşmesi ile oluşan bir yerleşim birimi. Merkeze çok yakın olması, bir taraftan avantaj iken, insanların alışveriş için Adapazarı'na gitmesi ve çok yönde gelişmesi nedeniyle bir merkezi oluşmamıştı. Geçtiğimiz dönem Sayın Başkanımızın çabaları ile, Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi, Meydan Projesi, Bankalar ve Samek ve Halk Eğitim Kursları, Sağlık Ocağı ve Eczaneler ile insanları merkeze topladı. Arifiye, gözle görülür bir değişim ve gelişme süreci içine girdi. Yaptığı çalışmalar ile de insanımızın takdirini kazanıp, yeniden Belediye Başkanlığına seçildi. Yeni dönemde de Kendisinin ve ekibinin başarılarının devamını diliyorum. "
Daha sonra Kaymakam Mehmet Ünal, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Ak  Parti İlçe Başkanı Ethem Çınar'la birlikte, Arifiye'de yapımı devam eden Alt Geçit, yeni Tren Garı, ve köprüler ile Arifbey Mahallesi Evkur Sitelerinin yanında yapımına başlanan yeni İmam Hatip Lisesinin inşaatında incelemelerde bulundu.  Burada yetkililerden bilgi aldıktan sonra, halen prefabrik binada hizmet veren İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.  İmam Hatip Lisesinin ardından Kirazca Mahallesinde Ege Kimya firması tarafından yaptırılan ilköğretim okulu inşaatında incelemelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER