banner28

Vali Balkanlıoğlu; 'Sular Güvenle İçilebilir'

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kentteki içme suyunun hazır sulardan temiz olduğunu ve güvenle içilebileceğini söyledi.

Vali Balkanlıoğlu; 'Sular Güvenle İçilebilir'
banner3

Serdivan ilçesindeki Su Yönetim Merkezi'ni ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, burada çalışmalar hakkında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile belediyenin Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Müdürü Rüstem Keleş'ten bilgi aldı. 

Kaynaklardan gelen suyun arıtma sürecini inceleyen Vali Balkanlıoğlu, "SASKİ'nin arıtmış olduğu içme suyu güvenle içilecek bir su. Damacana sularından daha temiz daha hijyen. Sakarya'nın arıtılmış suyu 7,5 derece Fransız Sertlik Derecesi'ne sahip, yani yumuşak bir su. Türkiye'de insani tüketim açısından suyun bulanıklık değeri 1'dir. Bizim sularımızda bu değer 0,07'dir. Güvenle, rahatla bu suyu içebilirsiniz." ifadelerini kullandı. 

Balkanlıoğlu, ayrıca ilçelerdeki su yönetim merkezlerinin de dijital ortamlarda takibinin sürekli yapıldığını sözlerine ekledi. 

Ziyarette, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SakaryaUygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit ve kurum müdürleri de yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER